4. Uluslararası Kozmetik Kongresi
  4th International Cosmetic Congress
  Antalya / Belek
  19-21.KASIM,2020
     
KATEGORİ  
Kimya
YER   Antalya / Belek
TARİH   19-21.KASIM.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Kozmetik Üretici ve Araştırmacıları Derneği (KÜAD)

ETKİNLİK MERKEZİ   Granada Luxury Belek Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Cultivo Organizasyon
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.kozmetikkongresi.com/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Kozmetik Sektörü Paydaşları ve Bilim İnsanları,

Kozmetik Üretici ve Araştırmacıları Derneği (KÜAD) olarak, temalı “Geleneksel Uluslararası Kozmetik Kongresi”ni 19-21 Kasım’da Antalya’da gerçekleştireceğiz. Kongre programının bu yıl ki ana teması ise “Etnokozmetik” olacaktır.

Kozmetik insanların düzenli olma ve ölümsüz olma isteklerinin bir yansıması olarak ortağa çıkmıştır. Kendini iyi hissetme ve sağlıklı hissetme ile de anılmasına rağmen karşılığını güzel olma arzusunda bulmuştur. Bundan kaynaklı günümüzde bir şeyin güzelliği derken kozmetiği deriz. Güzellik kavramı insanlık kadar eskidir. Ve güzel olma her toplumda farklı tanımlansa da hep en ideal durum olmuştur. Tüm toplumlar güzel olana ulaşmak için şekillenmişlerdir. İnsan bedeninin güzelliği, insan ruhunun güzelliği, toplumsal birlikteliğin güzelliği. Kimi toplumda beyaz tenli olmak güzel olmak sayılırken, kimi toplumlar da esmer olmak güzel olarak adlandırılmıştır. Kimi toplumlarda saçın olması, kimi toplumlarda gizlenmesi güzel olarak tanımlanmıştır. Kimi toplumlarda kilolu olmak güzel sayılırken, kimisinde zayıf olmak güzel sayılmıştır. Bunun gibi çok zıt güzellik tanımları vardır ve halen bu durum devam etmektedir. Tabii ki güzel olmak ve güzel olana ulaşmak da bu tanımlardan yola çıkarak şekillenmiştir. Buna göre toplumlar içinde kullanılan materyaller değişkenlik göstermiştir. Kullanılan tanımlar değişkenlik göstermiştir. Bu noktada her toplumun güzellikle ilişkisi farklı dinamikler üzerinden oluşmuştur. Toplumların güzellik ile olan ilişkisine Etnokozmetik diyebiliriz. Örneğin kına, dövme, beyaz ten, sarı saçlar, sürme gibi bir sürü kavram farklı toplumların güzellik tanımlarını çağrıştırmaktadır. Bunların her biri Etnokozmetik örneklerdir. Ya da elma yemenin güzelleştirdiğine inanç Etnokozmetik bir inançtır. Peri kızı ya da cadı güzellik ve çirkinliği tanımlayan etnokozmetik tanımlardır. Ay yüzlü, gümüş saçlı gibi tanımlar Etnokozmetik tanımlara örnek verilebilir.
Bunların çerçevesinde her toplumun ve her insanın güzellik tanımlarına ve güzellik ile ilişkilerine Etnokozmetik diyebiliriz.

Kongrenin, katılımcılara deneyimlerini paylaşmak, projelere ve yeniliklere, sektöre ve araştırmaya uygulanan yeni teknolojilere ilişkin son gelişmeleri çok kültürlü ve zengin bir atmosferde tartışmak için ideal bir fırsat ve mükemmel bir platform sağlamasını beklemekteyiz.

Kongre süresince firmaların; uzmanlık alanlarından faydalanarak üniversiteler ile işbirliklerini arttırmalarını arzu ediyoruz. Aynı zamanda akademik ve sektörel yeni çalışmaların ve ürünlerinin sergilendiği “İnovasyon Alanı” kongre süresince ilgi odağı olacaktır. Kongre ana oturumlarının yanı sıra her yıl yaptığımız gibi yine paralel oturumlar ile konuların çok yönlü olarak ele alınması sağlanacaktır.

Bu kapsamda 4.Uluslararası Kozmetik Kongresinde, kozmetik dünyasındaki bilimsel gelişmeler, yenilikler, yaklaşımlar ele alınacaktır. Farklı uzmanlık alanlarına sahip çok değerli konuşmacılar ile formülasyon, teknoloji, paketleme, regülasyon, pazarlama ve çevresel etkileri derinlemesine incelenecektir.

Büyük emek ve özveriler ile bu işe gönül vermiş, onlarca kozmetik sektörü çalışanı ve bilim insanının çabalarıyla hazırlıklarını yürütüyor olduğumuz 4.Uluslararası Kozmetik Kongresinde sizleri de aramızda görmeyi dileriz.

19 – 21 Kasım 2020 tarihleri arasında Antalya da görüşmek dileği ile.

Fuat ARSLAN
Kongre Başkanı

Levent KAHRIMAN
KÜAD Yön. Kur. Başkanı

Geri