ASRS 2020 10. Asya Uyku Araştırmaları Derneği Kongresi
  21. Ulusal Uyku Tıbbı Kongresi
  8. Ulusal Uyku Tıbbı Tekniker ve Teknisyenliği Kongresi
 
 
  10th Congress of Asian Sleep Research Society & 21st National Sleep Medicine Congress & 8th National Sleep Technician Congress
  İstanbul
  18-22.KASIM,2020
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   İstanbul
TARİH   18-22.KASIM.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   -Asya Uyku Araştırmaları Derneği
-Türk Uyku Tıbbı Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   Hilton Bosphorus Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Burkon Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.asrs2020.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarım, Değerli Teknisyenlerimiz;

Bu yıl 18 - 22 Kasım 2020 tarihlerinde Hilton İstanbul Bosphorus Otel'de 21.'si düzenlenecek olan Ulusal Uyku Tıbbı Kongresi ve 8. Ulusal Uyku Tıbbı Tekniker ve Teknisyenliği kongresiyle, üyesi olduğumuz Asya Uyku Araştırmaları Derneğinin 10. Kongresini birleştirerek, kongremizi uyku tıbbındaki gelişmeleri tartışacağımız bilimsel bir şölen havasında geçirmeyi planladık. Bu bağlamda ülkemizden ve yurtdışından çok önemli bilim insanlarının bu toplantılarda bizlerle olacağını bildirmek isteriz. Bu yıl uykunun temel işlevleri, uykuda solunum bozuklukları, uykuda hareket bozuklukları, santral nedenli hipersomniler ve insomni özellikle tartışılacak konular olacaktır. Bu nedenle değişik branşlardan hekimlerin bu kongreden çok yarar göreceğini tahmin etmekteyiz.

Bu yıl ayrıca kongremizde resmi kurumlar ile yaşanan sorunlar da tartışılacaktır. Geri ödeme ile ilgili karşılaşılan problemler, sağlık kurulu raporlarında karşılaşılan sorunlar ve ehliyet almada veya değiştirmekte karşılaşılan sıkıntılar bu bağlamda ele alınacaktır. Kongre programı içinde ayrıca hekimlere yönelik kurslar da olacaktır.

Örgütlenmesini tamamlamış olan Uyku Teknisyenliği Kongresi'ne ve uyku tıbbının olmazsa olmaz emekçilerine, Türk Uyku Tıbbı Derneği olarak her türlü desteği vermekteyiz. Bu kongrede de çok değerli bilim insanları uyku teknisyenliği uygulamaları hakkında deneyimlerini anlatacak; bunun yanı sıra uyku teknisyenleri de mesleki sorunlarını tartışacaktır.

Bilimsel yönden bizlere destek veren oturum başkanları ve konuşmacılarımıza ve siz değerli katılımcı meslektaşlarımıza şimdiden teşekkürlerimizi sunuyoruz..

Hepimize verimli kongreler diliyorum. 18 - 22 Kasım tarihlerinde İstanbul’da buluşmak üzere...

Doç. Dr. Hikmet Fırat
Türk Uyku Tıbbı Derneği Başkanı


Geri