17. Ulusal Dahili ve Cerrahi Bilimler Yoğun Bakım Kongresi
  &
  9.Avrasya Yoğun Bakım Toplantısı
  
  Antalya / Belek
  16-19.KASIM,2020
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Antalya / Belek
TARİH   16-19.KASIM.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Türk Dahili ve Cerrahi Bilimler Yoğun Bakım Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   Cornelia Diamond Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   GenX Kongre
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.yogunbakim2020.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarımız,

Yoğun Bakım’a sevdalı, özveri ile çalışan siz değerli meslektaşlarımızı bir araya getirmeyi, hem bilimsel hem de sosyal paylaşımlarda bulunmayı hedefleyen Türk Dahili ve Cerrahi Bilimler Yoğun Bakım Derneği 17. Yıllık Kongresi, 16-19 Kasım 2020'de, Antalya’da gerçekleştirilecektir.

Bilimsel Komitemiz ve Genç Yoğun Bakımcılar Komisyonu, Hemşire Komisyonu ve fizyoterapist üyelerimizin da katkısı ile hazırlamış olduğumuz bilimsel programımızda yoğun bakımlarda sık karşılaşılan durumlar, tanı ve tedavilerinin yanı sıra yoğun bakım alanındaki yeni gelişmelerin ve çalışmaların da tartışılması hedeflendi. Geçen sene ilki düzenlenen ve alanında uzman kişiler ile günlük pratik uygulamalarının tartışıldığı ‘Nasıl Yapıyorum?’ oturumlarının bu sene de ilgi çekeceğini düşünüyoruz. Ayrıca hakem değerlendirmesi sonrasında başarılı olan bildiriler dinlenerek, tartışılma fırsatı bulacaktır. Yabancı katılımcılarımız ile farklı ülkelerde ve bölgelerdeki yoğun bakım uygulamalarının tartışılacağı oturumumuzun da kongreye bir renk getireceğine ve bölgemizdeki yoğun bakımcıları kaynaştıracağına inanıyoruz.

Yoğun bakımın bir ekip işi olduğu inancımızla ilişkili tüm disiplinlere yönelik oturumları planlamaya çalıştığımız kongremiz sizlerin de katkıları ile zenginleşecektir. Kongre boyunca düzenlenecek olan paneller, konferanslar, nasıl yapıyorum uygulamaları ve bildiri sunumları sırasında bilgilerimizi, deneyimlerimizi ve sorularımızı paylaşma ve tartışma olanağı bulacağız. Ayrıca Genç Yoğun Bakımcılar Komisyonu, Hemşire Komisyonu ve Fizyoterapi Komisyonlarının da toplantılarına katılma imkanı bulabileceksiniz. Ayrıca, bu kongre esnasında Genç Yoğun Bakımcılar Komisyonu seçimli olağan genel kurulu da gerçekleşecektir.

Bilimsel program yanı sıra stres atmak ve yoğun bakım sevdalılarını bir araya getirmek amacıyla düzenlenen sosyal program ile de keyifli bir zaman geçireceğinize inanıyoruz.

Geçen sene ‘Hep Birlikte, En İyiye’ sloganı ile başlayan kongremizden sonra, bu sene de aynı heves ve heyecanla kongremizi gerçekleştirmek üzere çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Sizleri de aramızda görmekten büyük mutluluk ve onur duyacağız.

Sevgi ve saygılarımızla,

Doç. Dr. Cenk Kıraklı
Kongre Başkanı

Geri