UBİKON 2020 25. Ulusal Biyoloji Kongresi
  
  Nevşehir
  10-13.KASIM,2020
     
KATEGORİ  
Biyoloji
YER   Nevşehir
TARİH   10-13.KASIM.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Biyoloji Bölümü

ETKİNLİK MERKEZİ   Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniv. Kongre ve
Kültür Merkezi
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   ubikon2020.nevsehir.edu.tr/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Hocalarım ve Sevgili Katılımcılar,

Biyoloji Camiasının bir araya gelerek, akademik paylaşımın yanı sıra fikir alışverişlerinin yapılmasına, işbirliklerinin kurulması/geliştirilmesine, farklı ekollerin ve nesillerin bir araya gelmesine vesile olan Ulusal Biyoloji Kongrelerinin hepimizin meslek hayatında önemli bir yeri olduğunu düşünüyorum. Bildiğiniz gibi 24. Ulusal Biyoloji Kongresi Manisa Celal Bayar Üniversitesi ev sahipliğinde 2018 yılında gerçekleştirilmiştir. 25. Ulusal Biyoloji Kongresi 10-13 Kasım 2020 tarihleri arasında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ev sahipliğinde Nevşehir’de yapılması planlanmaktadır.

Dünya var olduğundan bu yana günümüzde olduğu kadar, insanoğlunun yaratmış olduğu yıkıcı sorunlarla karşı karşıya kalmamıştır. Bu sorunlara bir çözüm arayan batılı toplumlar çıkışın anahtarının biyolojide ve biyologlarda olduğunu fark etmişlerdir. Ülkemizde bu durumun değiştirilmesi için gerekli adımları atmanın zamanının geldiğini düşünmekteyiz.

Çok büyük bir katılım sağlayarak dipten gelen bir dalga ile Biyologların meslek yasasının TBMM gündemine getirilmesi ve kabul edilmesini sağlayarak bu değişimi başlatabiliriz düşüncesindeyim.

Kongre boyunca bilimsel çalışmaların sunumunun yanı sıra paneller, kurslar, teknik geziler ve sosyal programlar ile kongrenin verimli geçmesi için zenginleşmesini sağlayacağız. Sizlerin katılım ve katkılarının bize güç vereceğine inanıyoruz. Tüm biyoloji camiasını kongreye katılımı için davet etmek isteriz.

Saygılarımızı sunar, iyi çalışmalar dileriz.

Dr. Erdoğan ÇİÇEK
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi
Biyoloji Bölümü

Geri