17. Uluslararası Ortodonti Kongresi
 
  17th International Orthodonti Congress
  İstanbul
  7-11.KASIM,2020
     
KATEGORİ  
Diş Hekimliği
YER   İstanbul
TARİH   7-11.KASIM.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Türk Ortodonti Derneği
ETKİNLİK MERKEZİ   Wyndham Grand Levent İstanbul Otel

ORGANİZATÖR KURULUŞ   Global Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.tod2020.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarım,

Türk Ortodonti Derneğinin 07-11 Kasım 2020 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek 17.Uluslararası Ortodonti Kongresinde sizleri ağırlamaktan onur ve mutluluk duyacağım. 32 yıl önce Profesör Filiz PERKÜN Hocamızın başkanlık ettiği 1988 yılı 1.Kongresinde katılımcı olarak başladığım bilimsel yolculuğa bu gün kongre başkanı olarak devam etmekten onur duyuyorum. Yıllar içinde tedavi yöntemlerinin, kullanılan ürünlerin gelişmesi ve çeşitlenmesi teknolojinin mesleğimize uyarlanması ile toplumda Ortodontik tedavinin bilinci ve önemi artmıştır.

Oturumun ana hedef konuları; Yetişkin Ortodonti, Ortodonti-Periodontoloji,iskeletsel ankraj ve şeffaf plaklar ile ilgili çalışmalar olarak düzenlenmiştir. Kongre öncesi Cris Chang bir kurs düzenleyecektir. Her zaman olduğu gibi programımızda tedaviye yönelik kurslarımız devam edecektir.

Oturumlar süresince değerli konuşmacıların anlatımları, bilimsel tebliğleri ve poster sunumları ile bizlerle tecrübe ve bilgi paylaşımlarında bulunacaklardır. Orhan VELİ’nin “İstanbul’u dinliyorum, gözlerim kapalı” dizelerinde anlattığı gibi, sizlerle güzelim bahar rüzgarında; Kadim İstanbul’un yaşam dolu coşkusunu Boğazı, kapalı çarşısını, yalılarını, tarihi büyülü atmosferinde, yeni yeni dostluklar kazanmayı ve unutulmaz anlar paylaşmak istiyoruz. Kongrenin düzenlemesinde emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Ayrıca, Katılımı ile bizi onurlandıran siz meslektaşlarıma ve organizasyona katılarak bizleri destekleyen firmalara sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

İstanbulda buluşmak üzere

Prof. Dr. Bilgin GİRAY
Kongre Başkanı

Geri