UYKUDER 9. Uyku Bozuklukları Kongresi
  10. Uyku Teknisyenliği Kursu
  11. Uyku Bozuklukları Kursu
 
  
  Adana
  7-10.KASIM,2020
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Adana
TARİH   7-10.KASIM.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Uyku Derneği
ETKİNLİK MERKEZİ   HiltonSA Adana
ORGANİZATÖR KURULUŞ   ConMark PCO
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.uykuder2020.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarımız,


Bu yıl tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan olağanüstü Pandemi Günleri sonucu, Nisan ayında yapmayı planladığımız UYKUDER 9. Uyku Bozuklukları Kongremizi Adana HiltonSA Convention Center’da 7-10 Kasım 2020 tarihleri arasında yapmayı uygun bulduk. Adana’nın sıcak ve samimi atmosferinde, doğal ve tarihi güzellikler eşliğinde, gurme mutfağı beraberinde çok güzel ve zengin bir bilimsel programla sizlerle buluşmak için heyecanla çalışmalara devam ediyoruz.

Derneğimizin tüm bilimsel aktivitelerinde olduğu gibi bu kongremiz de UYKUDER bünyesinde yer alan Çalışma Grupları ve UYKUDER Okulunun ortak çalışmalarıyla şekillendiriyoruz. UYKUDER’in önemli önceliklerinden olan Uyku Tıbbına multidisipliner yaklaşımı bu kongrede yine ön planda tutmaya çalıştık. Uyku Tıbbına gönül vermiş, deneyimli, çok farklı alanlarda uzmanlaşmış akademisyenlerin katılımı ile kongremiz gerçekleşecektir. Bilimsel programımızda günlük hayatta Uyku Tıbbı pratiğine yardımcı ve destek olacak çalıştaylar yer alacaktır. Katılımcı sayısının sınırlı olacağı bu çalıştaylara çok geç kalmadan kaydınızı yaptırmanızı öneriyoruz. Kongremizde artık gelenekselleştirdiğimiz “Multidisipliner Uyku Olgu Konseyi” oturumunu bu yıl da düzenlemeyi planlıyoruz. Bu sayede içinden çıkmakta zorluk çektiğiniz olguları küçük bir sunum şeklinde hazırlayarak ülkemizin Uyku Tıbbı duayenleri ile konsülte etme imkanınız olacaktır. Bu olgu sunumlarınız sözel sunum şeklinde Kongre Bildirisi olarak kabul edilip, Kongre Bildiri Kitapçığında yer alacaktır. Bu da kongre izni kullanımı ile ilgili size kolaylık sağlayacaktır.


Kongremiz süresince Uyku Tıbbına yeni adım atan meslektaşlarımız için Sertifika Programımızın teorik ayağı olan Uyku Bozuklukları Kursu’nun 11. sini ve Uyku Teknisyenliği Kursu’nun 10. sunu gerçekleştireceğiz. Son derece doyurucu bir program ile teorik bilgileri edinen meslektaşlarımız UYKUDER tarafından akredite edilen bir merkezde 1 aylık pratik eğitim sonrası Uyku Sertifikası almaya hak kazanacaklardır. Teknisyen kursu ile hem uyku laboratuvarlarının vazgeçilmez öğeleri Uyku Teknisyenlerimiz için bilgilerini güncelleme imkanı sunulacak, hem de bir uyku laboratuvarında çalışma imkanı kazanmak isteyen Uyku Teknisyeni adaylarımız teorik eğitim sonrası 1 aylık pratik eğitim ile teknisyen sertifikası almaya hak kazanacaklardır.

Uyku tıbbı ile ilgilenen tüm branşları kapsayacak bir program hazırlamaya çalıştık. Göğüs Hastalıkları, Nöroloji, Kulak-Burun-Boğaz, Diş Hekimliği, Pediatri, Dahiliye, Kardiyoloji ve Psikiyatri başta olmak üzere tüm meslektaşlarımızı, sözlü ve poster sunumları ile beraber kongremize bekliyoruz. Tüm UYKUDER aktivitelerinde olduğu gibi bu kongremizde de sosyal programa önem veriyoruz. Sizlere Adana‘mızın tarihi ve doğal güzelliklerini içeren bir sosyal program planladık.

Uyku Tıbbı’nın ülkemizdeki temsilcileri ile kaynaşma imkanı bulacağınız, sosyal etkinlikleriyle güzel anılar biriktireceğinizi düşündüğümüz Adana’da, sağlıkla, güzel günlerde görüşmek dileğiyle…

En içten Sevgi ve Saygılarımızla,

Prof. Dr. Bülent Çiftçi
Dernek Başkanı


Prof. Dr. Duygu Özol
Kongre Başkanı

Geri