7. Tıbbi Rehabilitasyon Kongresi
  
  ONLINE
  4-6.ARALIK,2020
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   ONLINE
TARİH   4-6.ARALIK.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzman Hekimleri Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   ONLINE
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Valör Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.tibbirehabilitasyon2020.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarımız,

Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzman Hekimleri Derneği yıllardır eğitime, bilime, sağlığa ve üyelerimizin haklarına verdiği değer ile görevini yürütmüş ve bugüne kadar, bir tanesi uluslararası olmak üzere 6 kongre ve 1 sempozyum düzenlemiştir. Bu yıl yedincisini düzenleyeceğimiz kongremizin hazırlıklarına başlamıştık ancak dünyada etkisini sürdüren COVID-19 pandemisi sebebiyle 7. Tıbbi Rehabilitasyon Kongremizi 4 – 6 Aralık 2020 tarihleri arasında sanal ortamda düzenleme kararı almış bulunmaktayız.

Dünya Sağlık Örgütü de 2030 hedefleri içine rehabilitasyonu almış, evrensel sağlık kapsamında olması ve hizmet sunum modelleri oluşturulması gerektiğini vurgulamıştır. Ayrıca "Rehabilitasyon bir lüks değildir." diyerek önemine dikkat çekmiştir.

Dünya Nörorehabilitasyon Federasyonunun (World Federation of Neurorehabilitation, WFNR) Türkiye temsilcisi olan derneğimiz tarafından 2 yılda bir düzenlenmekte olan kongremizde yine nörorehabilitasyon, ortopedik, pediyatrik, kardiyopulmoner rehabilitasyon gibi ana konular dışında kas iskelet sistemi hastalıkları ve romatolojik rehabilitasyon, ağrı ve osteoporoz konuları da hem güncel hem de gelecekte planlanmakta olan yaklaşımlar ışığında detaylı olarak ele alınacaktır.

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon ailesi gün geçtikçe büyümekte, bu tür bilimsel toplantılar bizleri bir araya getirerek hem bilimsel hem de sosyal paylaşımlarla, branşımıza yönelik çeşitli sorunlara karşı da gücümüzü arttırmaya olanak vermektedir.

Çeşitli konulardaki kurslar, konferanslar, paneller ile hocalarımızın tecrübelerini paylaşacağı, ödüllü sözlü ve poster bildiri sunumlarının gerçekleştirileceği ve kongre hazırlık sürecinde sizlerden gelecek öneri ve isteklerin de dikkate alınacağı bir program hazırlamak niyetindeyiz.

Rehabilitasyon ekibinin tüm üyelerini ağırlayacak olmanın heyecanı ile, siz değerli meslektaşlarımızı 4 – 6 Aralık 2020 tarihlerinde E-Kongremize davet ediyoruz.

Katılımınız bizi onurlandıracaktır.

Sevgi ve saygılarımızla,

Prof. Dr. Vesile Sepici
Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzman Hekimleri Derneği Başkanı


Prof. Dr. Belgin Karaoğlan
7. Tıbbi Rehabilitasyon Kongresi Başkanı

Geri