7. Ulusal Botanik Kongresi
  
  ONLINE
  9-11.EKİM,2020
     
KATEGORİ  
Biyoloji
YER   ONLINE
TARİH   9-11.EKİM.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Trakya Üniversitesi
ETKİNLİK MERKEZİ   ONLINE
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.botanik.web.tr/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli katılımcılar;

İstanbul'da 09-11 Ekim 2020 tarihlerinde gerçekleştirmeyi planladığımız “7. Ulusal Botanik Kongresi“ne (Online) sizleri davet etmekten mutluluk duyuyoruz. Bu yıl Covid-19 pandemisi sebebiyle kongremiz online olarak gerçekleştirilecektir.

Bu kongre ile amacımız, Bitkiler ile çalışan, bitkilere gönül vermiş, hayatını adamış ve onlara ilgi duyan tüm bilim insanlarını ve gönüllüleri bir araya getirmek ve bilgi alış verişinde bulunmaktır.

Güneş'tir tüm canlıların enerji kaynağı, ancak bu enerjiyi yaşam enerjisine dönüştürebilen, canlı grubu bitkilerdir. Onlar üretici olarak tanımladığımız, becerikli yapılarıyla, bütün canlılara besin üreten fabrikalar, dünyanın gerçek emekçileridir.

Tüm canlılar direkt ya da dolaylı olarak hayatlarını bitkilere borçludurlar, özellikle hazırcılar yani teketiciler. Biz yokken onlar bu dünyadaydı, gittiğimizde yine burada olacaklar. Besin zincirinin tabanında yer alan bitkilerin dünyasını anlamak için botanik bilimi gelişmiştir. İç ve dış yapılarını, fizyolojilerini, üremelerini, yeryüzüne yayılışlarını, yaşam alanlarını, yaşam şekillerini, birbirleriyle olan komşuluklarını, akrabalıklarını, üretimlerini, korunmalarını, yararlarını, zararlarını, ve daha bir çok özelliklerini tanımak ve keşfetmek için çalışan bizler bu toplantılar sayesinde bir araya gelerek bilgi alış verişinde bulunabilmekteyiz.

Yeryüzünü renkleriyle ve kokularıyla canlandıran bitkileri keşfetmek için çalışmaya devam edeceğiz. İçinde bitki bulunan bütün çalışmalarınızı bu kongrede sözlü ya da yazılı bildirilerle sunabilirsiniz.

09-11 Ekim 2020 tarihlerinde sizleri Online plantformlarda ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

Saygılarımızla

Prof. Dr. Fatma Güneş, Trakya Üniversitesi
Kongre Başkanı

Prof. Dr. Filiz VARDAR, Marmara Üniversitesi
Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı

Geri