Ürojinekoloji İstanbul 2020 25. Yıl Bilimsel Toplantısı
  
  ONLINE
  24-24.EYLÜL,2020
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   ONLINE
TARİH   24-24.EYLÜL.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Türk Ürojinekoloji ve Pelvik Rekonstrüktif Cerrahi Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   ONLINE
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Figür Kongre
ETKİNLİK WEB SAYFASI   urojinekolojiistanbul.com/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Sayın Meslektaşlarım,

Türkiye’de, ürojinekolojinin sağlıkta özel bir uygulama alanı olarak yer almasının 25. yılındayız. Bir gerçek var ki ürojinekolojinin konu kapsamındaki sağlık sorunlarına bakış açımız, değerlendirme, tanı ve tedavi seçenekleri ile yaklaşımlarımızda önemli değişiklikler oldu. Multidisipliner yaklaşımları özümsedik; diğer branşlarla iş birliğimizi güçlendirdik ve özellikle, fiziksel tıp ve rehabilitasyon ve hemşirelik hizmetleri ile ayrılmaz bağlar kurduk. “Kadın Sağlığı” kapsamını yalnızca “gebelik ve doğum” olarak görmekten vazgeçtik. Ürojinekolojiye ait sorunların da yaşam kalitesini nasıl olumsuz etkilediğini farkettik. Bu farkındalık özellikle gittikçe artan yaşlı kadın popülasyonumuz için son derecede önemlidir.

25. yılda Türkiye’de ürojinekoloji, meslektaşlarımızın yakın ilgisi nedeniyle gittikçe yaygınlaşmaktadır. Bir spesifik alan olarak gerekliliğinin tartışılması sona ermiştir. Şimdi daha iyi hizmetin çabası içindeyiz.

25. yıla ulaşmanın sevinç ve gururu ile bu olayı bir bilimsel toplantı ile kutlamak istedik. İki günlük, hem paneller hem de uygulamalı kurslarla ürojinekolojinin önemli konularını programa aldık. Toplantıda çalışma ekibi arkadaşlarımızı unutmadık; Fiziksel tıp ve rehabilitasyon hekimleri, fizyoterapistler ve hemşirelerimize yönelik oturumlar planladık. 25. yıl bilimsel toplantımızın bir başka önemli özelliği uluslararası alanda bizi muhatap alan ve destek veren meslektaşlarımıza teşekkür imkanı verecek olmasıdır. Şüphesiz Türkiye’de de ürojinekolojiye emek verenlere şükranlarımızı ifade edeceğiz.

Bu toplantı” Türk Ürojinekoloji ve Pelvik Rekonstrüktif Cerrahi Derneği”mizin afiliye olduğu “Uluslararası Ürojinekoloji Derneği (IUGA)” ile iş birliği yapılarak gerçekleştirilecektir. Yabancı konuklarımız olacak ayrıca videoprezentasyon ve sözlü sunumlarla deneyimlerimizi paylaşma imkanı bulacağız.

Ürojinekolojide nice 25 yıllara diyoruz ve katılımınızı bekliyoruz.

Esen kalın.
Prof.Dr. Önay Yalçın

Geri