UBAK 2020 8. Uluslararası Bilimsel Araştırmalar Kongresi
 
 
  8th International Scientific Research Congress
  Çorum / Boğazkale / Hattuşa
  8-9.AĞUSTOS,2020
     
KATEGORİ  
Multidisipliner
YER   Çorum / Boğazkale / Hattuşa
TARİH   8-9.AĞUSTOS.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   -Hitit Üniversitesi
-Boğazkale Kaymakamlığı
ETKİNLİK MERKEZİ  
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.ubaksymposium.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Araştırmacılar,

Daha önce Kemer, Mardin, Nevşehir, Yalova, Bandırma, Şanlıurfa ve Ankara’da yaptığımız kongrelerin devamı olan 8. Uluslararası Bilimsel Araştırmalar Kongresi - Sosyal ve Eğitim Bilimleri – (UBAK), 08 - 09 Ağustos 2020 tarihleri arasında Hattuşa / Çorum’da yapılacaktır.

8. UBAK kongresinin yapılacak olduğu Hattuşa, M.Ö. 1650 – 1250 yılları arasında Anadolu’da hüküm sürmüş olan Hitit İmparatorluğu’nun başkentidir. Modern dönemde Boğazkale adı ile Çorum’a bağlı bir ilçe statüsündedir. Hattuşa yani modern dönemdeki adı ile Boğazkale, nezih tabii güzelliklerinin yanında tarihte büyük bir İmparatorluğun başkentliğini yapmasından dolayı zengin bir kültür hazinesine sahiptir. 8. UBAK Kongresi, Boğazkale Kaymakamlığı ile iş birliği içinde, bu tarihi yörenin tanıtımına katkı için burada yapılacaktır. Hattuşa’nın tanııtmına katkılardan ve büyük kültür hazinesinin yanıbaşında bu kongreyi yapıyor olmaktan büyük onur duymaktayız.

Bilindiği gibi üç aydır tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 salgın hastalığı yaygınlaşmış bulunmakta ve bu günlerde salgının şiddetinde önemli düşüşler gözlenmektedir. Şayet salgının boyutu olumsuz yöne doğru gidecek olursa bilimsel etkinliğimiz, e-KONGRE şeklinde yine aynı tarihte sanal ortamda yapılacaktır. Bu durum ileriki zamanlarda netleşecek ve sizlerle bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bu nedenle tüm alternatifleri göz önünde bulundurarak, şimdilik kongreyi normal seyrinde ve Hattuşa’da yapılacak şekilde planlamaktayız. Kongre etkinliği süresince yörenin tarihi dokusu ayrıntılı bir şekilde gezilecek, gündüz ve gece kültürel etkinlikler yapılacaktır. Kongreye hastalık ve farklı sebeplerle şahsen katılamayanlar VİDEO KONFERANS veya SKYPE ile sunum yapma imkanına sahip olacaklardır.

Kongrede Eğitim, Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimlerin tüm alt dallarında tebliğ müracaatı yapılabilir. Kongre sonunda ISBN numaralı Kongre Özet Kitabı, ISBN numaralı Kongre Bildiri tam Metin Kitabı ve arzu eden katılımcılara yönelik Uluslararası statüye sahip olan Berikan yayınevinde Kitap Bölümü yayınlanabilecektir.

Kongrenin yapılacağı yer olan Hattuşa’nın tarihi ve kültürel özellikleri sebebiyle “Tarihi, Edebi, iktisadi ve kültürel yönleriyle Geçmişten Günümüze Hattuşa ve Çevresi” konulu tebliğler ayrı kitap olarak yayınlanacaktır.

Sizleri, 08–09 Ağustos 2020 tarihleri arasında Hattuşa’da yapılacak olan 8. Uluslararası Bilimsel Araştırmalar Kongresi - Sosyal ve Eğitim Bilimleri – (UBAK)’ne davet ediyoruz.

Geri