UTSAK 2020 4. Uluslararası Tıp ve Sağlık Bilimleri Araştırmaları Kongresi
 
 
  4rd International Medicine and Health Sciences Researches Congress
  Çorum / Boğazkale / Hattuşa
  8-9.AĞUSTOS,2020
     
KATEGORİ  
Sağlık
YER   Çorum / Boğazkale / Hattuşa
TARİH   8-9.AĞUSTOS.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   -Hitit Üniversitesi
-Boğazkale Kaymakamlığı
ETKİNLİK MERKEZİ  
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.utsakcongress.com/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Araştırmacılar,


Daha önce Yalova, Bandırma, Şanlıurfa ve Ankara’da yaptımız kongrelerin devamı olan 4. Uluslararası Tıp ve Sağlık Bilimleri Araştırmaları Kongresi (UTSAK), 08 - 09 Ağustos 2020 tarihleri arasında Hattuşa / Çorum’da yapılacaktır.

4. UTSAK kongresinin yapılacak olduğu Hattuşa, M.Ö. 1650 – 1250 yılları arasında Anadolu’da hüküm sürmüş olan Hitit İmparatorluğu’nun başkentidir. Modern dönemde Boğazkale adı ile Çorum’a bağlı bir ilçe statüsündedir. Hattuşa yani modern dönemdeki adı ile Boğazkale, nezih tabii güzelliklerinin yanında tarihte büyük bir İmparatorluğun başkentliğini yapmasından dolayı zengin bir kültürel hazineye sahiptir. 4. UTSAK Kongresi, Boğazkale Kaymakamlığı ile işbirliği içinde büyük öneme sahip olan bu tarihi yörenin tanıtımına katkı için burada yapılacaktır. Hattuşa’nın tanıtımına katkılardan ve büyük kültür hazinesinin yanıbaşında bu kongreyi yapıyor olmaktan büyük onur duymaktayız.

Bilindiği gibi üç aydır tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 salgın hastalığı yaygınlaşmış ve bugünlerde salgının şiddetinde önemli düşüşler gözlenmektedir. Şayet salgının boyutu olumsuz yöne doğru gidecek olursa bilimsel etkinliğimiz, e-KONGRE şeklinde yine aynı tarihte sanal ortamda yapılacaktır. Bu durum ileriki zamanlara doğru netleşecek ve sizlerle paylaşılacaktır.

Bu nedenle tüm alternatifleri göz önünde bulundurarak, şimdilik kongreyi normal seyrinde ve Hattuşa’da yapılacak şekilde planlamaktayız. Kongre etkinliği süresince yörenin tarihi dokusu ayrıntılı bir şekilde gezilecek, gündüz ve gece kültürel etkinlikler yapılacaktır. Kongreye hastalık ve farklı sebeplerle şahsen katılamayanlar Video Konferans veya SKYPE ile sunum yapma imkanına sahip olacaklardır.

Kongrede Tıp ve Sağlık Bilimlerinin tüm alt dallarında tebliğ müracaatı yapılabilir. Kongre sonunda ISBN numaralı Özet Kitabı ve ISBN numaralı Bildiri Tam Metin Kitabı yayınlanacaktır. 4. UTSAK kongresi, Akademik Teşvik hariç, tüm akademik yükseltmelere uygun olarak yapılmaktadır.

COVİD-19 salgın hastalığı vesilesiyle “Salgın Hastalıklar” ile ilgili sunulan tebliğler ayrı kitap olarak yayınlanacaktır.

Sizleri, 08–09 Ağustos 2020 tarihleri arasında Hattuşa’da yapılacak olan IV. Uluslararası Tıp ve Sağlık Bilimleri Araştırmaları Kongresi (UTSAK)’ne davet ediyoruz.

Geri