5. Fizyoterapi-Ortopedi ve Travmatoloji Ortak Sempozyumu
  
  Antalya / Belek
  3-8.KASIM,2020
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Antalya / Belek
TARİH   3-8.KASIM.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   TOTBİD Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   Titanic Deluxe Belek Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Serenas Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://fizyoterapi.totbid2020.org/index.php/davet/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarımız,

3-8 Kasım 2020 tarihleri arasında, Antalya Belek Titanik Otel Kongre Merkezinde 30. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi ile birlikte yapılacak olan “5. Fizyoterapi-Ortopedi ve Travmatoloji Ortak Sempozyumu” na sizleri davet edecek olmanın mutluğunu duyuyoruz.

TOTBİD’in desteği ile 2011 yılından beri TOTBİD kongreleri kapsamı içinde her iki yılda bir geleneksel olarak yapılmakta yapılan “Fizyoterapi- Ortopedi” ortak sempozyumumuzun ana teması “ Ortopedik rehabilitasyonda etik prensipler” olacaktır. Bu kapsamda bu sempozyumda, ortopedik rehabilitasyonda etik ve iletişim becerilerinin rolü, ekip çalışmasında etik ve karşılıklı beklentiler, etik prensipler doğrultusunda klinik karar verme, ortopedik rehabilitasyonda güncel ve kanıta dayalı yaklaşımlarda etik, yeni egzersiz veya rehabilitasyon yaklaşımlarının seçiminde etiğin önemi gibi konular bilimsel program içinde yer alacak ve oturumlarda patolojiye özel rehabilitasyon uygulamalarının işlendiği panel ve konferanslardaki konuşmaların temeli de etik prensiplere dayandırılacaktır.

Tüm dünyada ve ülkemizde fizyoterapistler arasında en çok tercih edilen özelleşme alanı olarak gösterilen ve ülkemizdeki birçok üniversitede lisansüstü programları olan “Ortopedik Rehabilitasyon”, son yıllarda klinik bilgi ve becerilerin dışında, yapılan bilimsel çalışmalar ile kanıta dayalı uygulamaların ön plana çıktığı bir bilim alanı olmuştur. Kas- iskelet sistem problemlerinin geniş bir perspektif içinde ele alındığı ortopedik rehabilitasyondaki özelleşme, günümüzde TOTBİD’in kendi içindeki birçok alt grupları ile birlikte çalışan meslektaşlarımızın yetişmesini sağlamıştır ve sağlamaya devam edecektir.

Bu nedenle bu sempozyumun amacı, özellikle genç meslektaşlarımızın bilimsel ve klinik uygulamalardaki bilgi ve beceri seviyesini artırmak, tartışarak öğrenmeyi sağlamak ve ortopedik rehabilitasyonda analitik düşünmeyi geliştirmektir. Bu nedenle oturumlarda klasik panel oturumlarının yanı sıra, katılımcılardan gelen soruların tartışıldığı, her bir konuşmacının kendi kişisel deneyimlerinin paylaşıldığı, klinik uygulamalarda ortopedist- fizyoterapist beklentilerinin dile getirildiği tartışmalı ortak oturumlar yer alacak ve ilgili konularda fikir birliği oluşturulacaktır.

Meslektaşlarımız ve ortopedistler ile birlikte başarılı bir sempozyum olacağını umut etiğimiz bu sempozyumda hepinizi aramızda görmeyi diliyor; hem bilimsel, hem de sosyal anlamda katılımlarınızı ve desteklerinizi bekliyoruz.


Prof. Dr. Filiz Can
Kongre Başkanı


Prof. Dr. Zafer Erden
Kongre Sekreteri

Geri