13. Uluslararası Tıbbi Hipnoz Kongresi
  13th International Congress of Medical Hypnosis
  ONLINE
  22-25.EKİM,2020
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   ONLINE
TARİH   22-25.EKİM.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   -Tıbbi Hipnoz Derneği
-Avrupa Hipnoz Derneği
-İstanbul Medipol Üniversitesi

ETKİNLİK MERKEZİ   ONLINE

ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.tibbihipnozkongresi.org.tr/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
TELKİNİN SESİ – YAŞAMIN NEFESİ

Sevgili Meslektaşlarım,

İçinde bulunduğumuz bu yıl, sağlık açısından birçok zorluklarla mücadele edilen bir dönemin tüm dünyada yaşanılan özellikleri ile tarihte yerini alacak. Dünya ve özellikle Ülkemiz sağlık çalışanlarının bu can siperane emekleri ile bu pandemi elbette bitecek. Bu uğurda canlar verdik ama cana can katarak canlandırıp hayata dönmelerine yardım ettiklerimiz de oldu. Taç anlamına gelen corona kelimesinin ne derece kıymet ifade etmediğini bir kere daha gördük. Krallığın, padişahlığın, sultanlığın sembolü olan bu kelimenin ne derece değersiz olduğunu Kanuni Sultan Süleyman “Halk içinde muteber nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi” cümlesi ile söylemiş…
Bu pandeminin sosyo-ekonomik sonuçlarının sağlık boyutunda yaptığı etkiler, oluşan sağlık sorunları ile karşımıza çıkacaktır. Sadece mücadele eden taraf olmanın ötesinde, bir insan olarak da; aile yaşantımızın, ilişkilerimizin, çevremizin ve çevremizdeki değerlerimizin farkındalığı açısından hipnozun yaşantımızdaki yerinin konuşulacağı bu kongreye sizleri davet ediyorum.

Hipnozun ruh, beden ve sosyal boyuttaki tedaviye katkıları ise bu kongrenin ana teması olacaktır.

Avrupa Hipnoz Derneği Yönetim Kurulu Üyelerinin davetli konuşmacı olarak katılacağı Kongremiz, Avrupa Hipnoz Derneği tarafından 18 ESHC kredi puanı ile değerlendirilecektir.

Dr. Ali Özden Öztürk
Kongre Başkanı
Tıbbi Hipnoz Derneği (THD) Başkanı
ESH Yönetim Kurulu (BOD) Üyesi
ESH Saymanı
Avrupa Hipnoz Derneği Sertifikası (ESHC) Sahibi

Geri