Türkiye 13. Gıda Kongresi
  
  Çanakkale
  21-23.EKİM,2020
     
KATEGORİ  
Gıda
YER   Çanakkale
TARİH   21-23.EKİM.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   -Gıda Teknolojisi Derneği
-Çanakkale Onsekiz Mart Üniv. Gıda Mühendisliği Bölümü

ETKİNLİK MERKEZİ   Çanakkale Onsekiz Mart Üniv. Troia Kongre Merkezi
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   https://www.gidakongresi2020.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Merhaba,

İlk Türkiye Gıda Kongresi 25-27 Nisan 1978 tarihinde Gıda Teknolojisi Derneği ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından ortaklaşa yapılmıştı. 13. ulusal kongremizi 21-23 Ekim 2020 tarihlerinde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü ile ortaklaşa olarak Çanakkale Üniversitesi Kongre Merkezi'nde düzenliyoruz. Ulusal nitelikteki Türkiye GIDA Kongrelerini sırası ile Ankara (1.; 2.; 3.; 4.; 5.; 6 ve 7.), Bursa (8.), Bolu (9.), Erzurum (10.), Hatay (11.) ve Edirne (12) olarak ve ayrıca uluslararası kongre olarak Antalya'da "1st International Congress on Food Technology (03-06 Kasım 2010)", Kuşadası'nda; "2nd International Congress on Food Technology (05-07 Kasım 2014)" ve Nevşehir'de "3rd International Congress on Food Technology (10-12 Ekim 2018)" düzenlemiştik. Şimdi 13. Ulusal Kongremiz için Çanakkale'deyiz.

Kongre dili Türkçedir.

Her bildiri için Bildiri Düzenleme Kuralları sayfasından yeni kayıt yapılmalıdır.

Kabul edilen bildiriler en çok 8 sayfa olmak üzere elektronik ortamda yayımlanacak, ayrıca CD'de çoğaltılarak kongre çantasına konulacaktır. Kâğıda basılmış kongre bildiri kitabı olmayacaktır. Bütün bildiriler ayrıca www.gidadernegi.org / arşiv adresinde şifresiz ve ücretsiz olarak tüm ilgililerin erişimine açılacaktır.

Türkiye 13. Gıda Kongresi'nin Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile ortak olarak düzenlenmesindeki temel faktörler arasında Çanakkale'nin tarihi ve turistik dokusu ve orada beraber çalışabileceğimiz güçlü bir ekip olması bulunuyor. Bu kongre, henüz Çanakkale'yi görmemiş meslektaşlarımız için iyi fırsat olacak. Özellikle Çanakkale destanının yazıldığı bölge pek çok yabancı turist tarafından da ilgiyle geziliyor.

Kongrelerin bilimsel bilgi paylaşımı dışında bir diğer önemli işlevleri de meslektaşlarımızı bir araya getirmektir. Aynı akademik birimde olsa bile, insanların birbirini yeterince tanıyamadığı, yalnızlaştığı günümüzde bu gibi etkinlikler ile farklı ortamlarda bir arada olmak da önem kazanıyor.

Hatay kongresindeki erken ve standart kayıt tarihi dışında geç kayıt tarihi uygulamasını bu kongremizde de tekrarlıyor ve meslektaşlarımızdan en geç 01 Mart 2020 tarihine kadar bildiri özetlerini sisteme yüklemelerini bekliyoruz. Bu tarihe kadar gelen bildirileri değerlendiririz ve kabul edilen bildirilere erken kayıt tarihi fırsatı sağlarız. 02 Mart- 01 Eylül 2020 tarihleri arasında da bildiri başvurusu kabul edebiliriz. Ama bunlardan kabul edilenlere "geç kayıt ücreti" uygulayacağız. Buna göre hiçbir koşulda bu sayfada ilan edilen takvimlerde bir değişme olmayacaktır. Yeterince esnek bir takvim meslektaşlarımıza sunulmuştur.

Yine Hatay ve Edirne kongresinde uyguladığımız ve oldukça övgü alan genç biliminsanlarından oluşan bilimsel değerlendirme kurulunu bu kongremizde de tekrarlıyoruz. Çoğu kongrede görmeye alıştığımız, mesleğimizin duayeni denilecek isimler yerine yepyeni isimler görüyorsunuz. Bu meslektaşlarımızın çoğu için, artık bu platformlarda Bilimsel Danışma Kurulu Üyesi olma zamanı geldi de geçti bile. Bu seçim, ustaya saygısızlık değil. Tam tersine. Ustalarımızın yetiştirdiği yeni akademisyenleri bu platformlarda değerlendirmek, ustalar için onur verici olduğunu düşünüyoruz.

Sevgi ve saygılarımla,

Prof. Dr. A. Kadir HALKMAN
Türkiye 13. GIDA Kongresi Başkanı

Geri