15. RADYOTEKNOLOJİ Kongresi ve Eğitim Seminerleri
  
  Antalya / Belek
  19-23.EKİM,2020
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Antalya / Belek
TARİH   19-23.EKİM.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   Maritim Pine Beach Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Flap Tour
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.2020.tmrtder.org.tr/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarım,

Bilimsel çalışmalarımız sergileyebilmek için her sene yapma kararını aldığımız kongremizi bu yıl Radyoterapi Teknikerleri Derneği ile birlikte 'TANI, TEŞHİS, TEDAVİ BİR ARADA' sloganıyla ikinci kez gerçekleştireceğiz. Maritim Pine Beach Otel'de 19-23 Ekim tarihlerinde gerçekleştireceğimiz TMRT-Der. 15. Radyoteknoloji Kongresi ve Eğitim Seminerlerine sizleri davet etmekten dolayı büyük bir mutluluk duyuyorum.

Kongreler, bilimsel ve teknolojik yenilikleri takip etme şansına eriştiğimiz ve bilgi alışverişi olanağına kavuştuğumuz, sosyal bütünleşme fırsatı bulduğumuz ortamlardır. Bu yıl da bu fırsatla birlikte olacağız.

Türk Medikal Radyoteknoloji Derneğimizin temelleri 1992 yılında Antalya'da düzenlenen Radyoloji Seminerinde atılmış olup; 27 Aralık 1995'te Medikal Radyoloji Teknisyenleri adıyla X-Işınları keşfinin 100.yılında İzmir de kurulmuştur. 1998 yılında T.C. İçişleri Bakanlığı'ndan alınan izinle derneğimizin isminin önüne ''Türk''adını alarak Tüm; Radyoloji, Radyoterapi, Nükleer Tıp alanlarında hizmet veren iyonizan Radyasyonla çalışan meslektaşlarımızı kapsayacak şekilde Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği olarak kendi alanındaki en büyük dernek olmakla birlikte yapmış olduğu ücretsiz eğitimler ile yıl içinde yaklaşık 1500 kişiye ücretsiz eğitim vermektedir.Sağlığımızı korumak, özlük haklarımıza sahip çıkmak, eğitimimizin lisans düzeyine çıkartılmasını, meslek tanımımızın yapılarak, mesleki yeterliliklerin belirlenmesini sağlamayı görev edinen derneğimiz, ücret politikasının iş yükü ve iş riskine göre belirlenmesinin gerekliliğini her platformda dillendirmekte, çalışmalar yürütmektedir. Özlük hak kayıplarının olmaması için de çalışmalar içindeyiz.

Ulusal çapta Türk Radyoloji Derneği ve Türk Manyetik Rezonans Derneği ile işbirliği içinde olup ortak çalışmalar yürütmekteyiz.

Kongremizin Onursal Başkanlığını her yıl olduğu gibi Türk Radyoloji Derneği Başkanlığı yapacak olup bu yıl bu görevi Prof. Dr. Tuncay HAZIROLAN hocamız icra edecektir. Kendisine ve şahsında tüm Yönetim Kuruluna destekleri için teşekkür ediyorum.

Mesleğinize sahip çıkmak ve gelişmeler den haberdar olmak için hep beraber olmaya ve Maritim Pine Beach Belek Otel'de, Antalya'da 19-23 Ekim 2020 tarihlerinde TMRT-Der. 15. Radyoteknoloji Kongresi ve Eğitim Seminerlerin de buluşmak ümidile sizleri davet etmekten dolayı onur duyuyorum.


Mehmet Erkek
Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği Başkanı- Kongre Başkanı

Geri