UOEK 2020 30. Ulusal Özel Eğitim Kongresi
  
  Bursa
  15-17.EKİM,2020
     
KATEGORİ  
Eğitim
YER   Bursa
TARİH   15-17.EKİM.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   -Bursa Uludağ Üniversitesi
-Özel Eğitimciler Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   Uludağ Üniversitesi Prof.Dr. M. Mete Cengiz
Kültür Merkezi
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.uoek2020.com/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Özel Eğitime Gönül Vermiş Değerli Paydaşlar,

​ İlk kez 1991 yılında özel eğitimin Türkiye'de gelişmesinde öncü olan Doç. Dr. Mitat Enç anısına "Özel Eğitim Günleri" adıyla başlayan Ulusal Özel Eğitim Kongresi’nin 30. yılında Bursa Uludağ Üniversitesi olarak kongreye ev sahipliği yapacak olmanın gurur ve heyecanını yaşıyoruz. Bursa Uludağ Üniversitesi ve Özel Eğitimciler Derneği'nin (ÖZDER) iş birliğiyle 15-17 Ekim 2020 tarihleri arasında düzenlenecek olan 30. Ulusal Özel Eğitim Kongre'mizin oturumları, Bursa Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. M. Mete Cengiz Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecektir.

Özel gereksinimli bireylere nitelikli eğitim ortamları sunabilmenin ve aynı zamanda bağımsız yaşama katılımlarını artırabilmenin özel eğitim alanının önemli konularından biri olduğu düşüncesinden yola çıkarak, 30. Ulusal Özel Eğitim Kongre'mizin ana teması “Bütünleştirmede Standartlar ve Uygulamalar” olarak belirlenmiştir. Bu tema kapsamında, özel eğitim alanında hizmet sunmakta ve hizmet almakta olan tüm paydaşlarımızla, Dünya’da ve Türkiye’de bütünleştirmenin yerini, mevcut durumunu, sorunlarını ve olması gerekenleri değerlendirmek amacıyla sizleri Bursa’ya davet ediyoruz.

​ Erken çocukluktan yetişkinliğe kadar bütünleştirme uygulamaları özel eğitimin her alanını kapsayıcı olmakla birlikte, kongremizde tüm özel eğitim kategorilerinde sunumlara yer verilecektir. Kongremizde bildiri özetleri hakem değerlendirmesinden geçecektir ve kör hakemlik değerlendirmesi sonucunda kabul edilen bildiriler sunulacaktır. Bütünleştirmede sadece özel eğitim alanında çalışmakta olan bireylerin değil; toplumsal yaşamın her üyesinin üzerinde rol ve sorumlulukları olduğu düşüncesiyle özel eğitim alanından ve farklı disiplinlerden akademisyenlerimizin, genç araştırmacıların, öğrencilerimizin, teoriden uygulamaya geçişi sağlamak amacıyla özellikle de öğretmenlerimiz ve özel gereksinimli çocuk sahibi ve yakını olan ailelerin; bunun yanı sıra, kongremize ülkemizde özel gereksinimleri olan bireylerin bağımsız yaşamalarına katkıda bulunan tüm kamu ve özel kuruluşlar ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin, sivil toplum kuruluşlarının ve yayınevlerinin katılımı beklenmektedir.

Siz değerli katılımcılarımızı üniversitemiz ile tarihi ve doğasıyla 2014'te Dünya Mirası olarak tescil edilen Bursa’da ağırlamaktan onur duyarız.


Bursa Uludağ Üniversitesi adına

Kongre Başkanı
Prof. Dr. M. Reşat Peker

Geri