UYİK 2020 1. Uluslararası Uygulamalı İstatistik Kongresi
 
  1st International Congress of Applied Statistics
  Tokat
  1-4.EKİM,2020
     
KATEGORİ  
İstatistik
YER   Tokat
TARİH   1-4.EKİM.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi

ETKİNLİK MERKEZİ   Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi

ORGANİZATÖR KURULUŞ   CNS Kongre
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.istatistikkongresi.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
İstatistik Bilimine gönül vermiş Saygıdeğer Meslektaşlarımız, Bilim İnsanları ve Meslek Uzmanları;

İstatistiğin, özellikle de hemen hemen tüm bilim dallarında yaygın olarak kullanılan uygulamalı istatistiğin; kalkınma süreci ve bilimsel gelişime daha etkin bir şekilde katkı sağlaması, doğru anlaşılması ve kullanılması görev ve sorumluluğuyla; “1. Uluslararası Uygulamalı İstatistik Kongresi (1.UYİK-2020)”, bugüne kadar birçok akademik çalışmaya ev sahipliği yapmış; birçok ulusal ve yerel projeyi hayata geçirmiş Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinin ev sahipliğinde 1-4 Ekim 2020 tarihleri arasında Tokat’ta gerçekleştirilecektir.

Bu kongre ile; birçok alanda yapılan akademik çalışmaların farklı meslek grubu mensupları ile paylaşılması, bu şekilde bilgi alışverişinde bulunmak suretiyle gerek bireysel olarak kendilerine, gerekse bir bütün olarak istatistik camiasına kazandıracağı değeri en yüksek seviyeye çıkarılması hedeflenmektedir.

Kongre süresince uygulamalı istatistik alanında yer alan pek çok konu ve sizlerin belirleyeceği eğitim kursları ile; konusunda uzman ve akademik çalışmanın daha başlangıcında olan genç bilim insanlarını bir araya getirme fırsatı bulacağız. Burada yapılan sunumlar sayesinde genç bilim insanlarına yeni ufuklar açmak, çalışmalarını duyurma imkanının sağlanması da amaçlanmaktadır.

Gençlere Yatırım sloganı ile “1. UYİK-2020”nin arzulanan ve beklenen hedeflerin gerçekleştirilmesinde katılımınız ve katkılarınız, sağlayacağınız kıymetli işbirliğiniz ve desteğiniz için şimdiden en derin saygı ve teşekkürlerimizi sunar; sizleri tarih kokan Tokat şehrinde ağırlamaktan onur duyarız.

KONGRE EŞ BAŞKANLARI

Prof.Dr.İsa Gökçe
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi

Prof.Dr.Orhan Kavuncu
Kastamonu Üniversitesi

Prof.Dr.Ahmet Şekeroğlu
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi

Dr.Öğr.Üyesi.Yalçın Tahtalı
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi

Geri