CEAD 2020 6. Uluslararası Çağdaş Eğitim Araştırmaları Kongresi
 
  6th International Contemporary Education Research Congress
  Dnipro / UKRAYNA
  20-22.TEMMUZ,2020
     
KATEGORİ  
Eğitim
YER   Dnipro / UKRAYNA
TARİH   20-22.TEMMUZ.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   -Alfred Nobel Üniversitesi (Ukrayna)
-Çağdaş Eğitim Araştırmaları Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   Dnipro / UKRAYNA
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://ceadder.org/site/tr/kongreye-davet/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Bilim İnsanları, Araştırmacılar ve Eğitimciler,

6. Uluslararası Çağdaş Eğitim Araştırmaları Kongresi 20-22 Temmuz 2020 tarihleri arasında Alfred Nobel Üniversitesi (Ukrayna) ve Çağdaş Eğitim Araştırmaları Derneği (CEAD) işbirliğiyle “Fırsat Eşitliği için Eğitim, Hoşgörü ve Barış” ana temasıyla Dinyeper Nehri’nin kıyısındaki Ukrayna’nın bir milyon nüfuslu köklü geçmişiyle en güzel metropol kentlerinden biri olan Dnipro kentindeki Alfred Nobel Üniversitesi’nde gerçekleştirilecektir. Kongremize NOBEL Ailesinin en yaşlı üyesi Michael NOBEL onursal başkan olarak bizzat katılacaktır.

Ukrayna’ya direkt uçuşlarda pasaportsuz gidiş ve dönüş mümkündür.

2019 yılında Almanya, Arnavutluk, Azerbaycan, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Filistin, Güney Afrika, İrlanda, İspanya, İsrail, Japonya, Mısır, Mozambik, Kongo Cumhuriyeti, Pakistan, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Singapur ve Özbekistan, Kazakistan gibi farklı 22 ülkeden akademisyenlerin ve araştırmacıların katılımıyla Frankfurt Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde (Almanya) eğitim alanında disiplinlerarası büyük bir kongre gerçekleştirilmiştir.

Kongremizde kongre ana teması dışında:

Eğitim Bilimleri,
Fen Bilimleri,
Sağlık Bilimleri,
Edebiyat Eğitimi,
Ekonomi Eğitimi
Turizm Eğitimi vb. alanlarda, ya da herhangi bir alanın eğitimi, öğretimi ve genel eğitim sorunları çerçevesinde bildiri sunulabilir.
Kongrede sözlü bildiri olarak sunulan bildiriler, metnin hakem raporuna göre ve yazarın da isteği doğrultusunda tam metin kitabında ya da “Fırsat Eşitliği İçin Eğitim, Hoşgörü ve Barış” adlı bağımsız uluslararası bir kitapta kitap bölümü olarak veya kongremizin anlaşmalı olduğu dergilerde makale olarak basılacaktır. Kongrenin sunum dilleri Ukraynaca, Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça‘dır. Kongreye ilişkin ayrıntılı bilgiye şu sayfadan ulaşılabilir: http://ceadder.org/site/tr/anasayfa/

Ayrıca Türkiye’den katılacak katılımcılarımız Kongre’ye katılmak için şu gezi rotasını da tercih edebilir https://www.avruparuyasi.com.tr/kongre/; böylelikle gezi rotasında Türklerin izlerini taşıyan eski kentlerde güzel anılar biriktirebilir, yaklaşık uçakla geliş gidiş fiyatına 13 gün süren en az 3-4 yıldızlı otellerde kalma imkanıyla Kiev, Varna ve Odesa dahil 4 ülkenin güzel kentlerini gezip görebilirler.

Kongre Takvimi:

Bildiri Özetlerinin Gönderilmeye Başlanması: 15 Aralık 2019

Bildiri Özeti Kabullerinin Son Günü: 15 Mart 2020

Kabul Belgelerinin Gönderilmesi: 15 Ocak – 25 Mart 2020

Kayıt Başlama Tarihi: 02 Ocak 2020

Kongre Programının Açıklanması: 15 Haziran 2020

Kongre Başlangıcı: 20 Temmuz 2020

Kongre Bitişi: 22 Temmuz 2020

Tüm sorularınız için şu e-posta adresini kullanabilirsiniz: info@ceadder.org, ceadmugla@gmail.com

Kongremize katılım ve katkılarınızı bekler, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Kongre Düzenleme Kurulu

Geri