Obezite Cerrahisi Günleri
  
  ONLINE
  18-20.EYLÜL,2020
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   ONLINE
TARİH   18-20.EYLÜL.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Türk Obezite Cerrahisi Vakfı
ETKİNLİK MERKEZİ   ONLINE
ORGANİZATÖR KURULUŞ   FTS Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.tocv2020.org/tr/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarım,

Türk Obezite Cerrahisi Vakfı tarafından 18-20 Eylül 2020 tarihleri arasında Online "Obezite Cerrahisi Günleri” düzenlenecektir. Obezite ülkemizde ve tüm dünyada hızla artmakta olan ciddi bir sağlık sorunudur. Morbit obezitenin tedavisi ve obeziteye eşlik eden yandaş hastalıkların düzelmesi için günümüzdeki tek seçenek obezite cerrahisidir.

Son yıllarda ülkemizde obezite cerrahisi yapan kamu ve özel çok sayıda merkez vardır. Ülkemizde obezite cerrahisi dünya standartlarına uygun başarı oranlarıyla yapılmaktadır. En az ameliyat kadar bu hastaların takibi de büyük önem taşımaktadır. Bu konuda vakfımız bünyesinde komisyonlar kurulmuş; endokrinoloji, psikiyatri, anestezi, gastroenteroloji, radyoloji, beslenme ve diyetetik alanında uzmanlarımız ve bu komisyonların yapacağı çalışmalar obezite cerrahisine büyük katkılar sağlayacaktır. Yapılan binlerce ameliyat ve takip sonucunda edindiğimiz tecrübeleri birbirimize aktarmak, bilimsel platformda tartışmak, gelecekte obezite cerrahisine katkılar sağlamak için sizleri “Obezite Cerrahisi Günleri” nde aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Ülkemizdeki obezite cerrahisi konusunda eğitim alan uzmanlara, diyetisyenlere ameliyat olmuş hastalara sağlayabileceğimiz her fayda beni ve vakıfta görev alan tüm üyelerimizi çok mutlu edecektir.Saygılarımla,

Prof. Dr. Oktay BANLI
Türk Obezite Cerrahisi Vakfı Başkanı

Geri