6. Ulusal Cerrahi Onkoloji Kongresi
  
  Adana
  7-10.EKİM,2020
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Adana
TARİH   7-10.EKİM.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Cerrahi Onkoloji Derneği
ETKİNLİK MERKEZİ   HiltonSA Adana
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Plaza PCO
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.cerrahionkoloji2020.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Tüm kanser cerrahlarına selam olsun,

Tümörün başkalaşım geçirdiği, kendi evrimsel sürecini hızlandırdığı yıllardayız. Genlerimizi, immün sistemimizi, metabolizmamızı ve hormonlarımızı bize karşı kullanarak güç gösterisi yaptığı dönemdeyiz. ANCAK… Artık bizler sadece kanser ameliyatı yapan cerrahlar değil, kanser hastasını yöneten geniş bir ekibin paydaşlarıyız. Cerrahi alanındaki tüm yenilik ve gelişmeleri, kanser alanındaki tüm yenilik ve gelişmelerle harmanlama zamanı geldi. Cerrahi Onkoloji Derneği son ulusal kongresini 2011'de yaptı. Şubat 2019'da Adana' da düzenlediğimiz sempozyumda enerjimizi, sinerjimizi, heyecan ve motivasyonumuzu gördük. Bundan aldığımız cesaret ile 9 yıl aradan sonra ulusal kongremizde birlikte olacağız.

Kongrenin ilk günü düzenleyeceğimiz kurslar ile farklılık yaratmayı planlıyoruz; Deney hayvanları laboratuarımızda domuzlar üzerinde tüm kursiyerlerin aktif olacağı PEG ve laparoskopik kolorektal cerrahi/laparoskopik anastomoz kursları, Kursiyerlerin canlı ameliyatlara eşlik edeceği onkoplastik meme kanseri ve tiroid kanseri sinir monitörizasyonu kursları, Kursiyerlerin aktif katılacağı canlı ameliyatlı robotik cerrahi kursu, Rektum kanserinde anorektal USG kursları, Temel onkoloji ve Whipple kursları olacaktır.

Kongre formatımız; genel salon, masterclass salonları ve hemşirelik salonu olarak planlandı. Kanser tedavisindeki tüm paydaşlarımız başta medikal onkoloji grubu olmak üzere bizlerle birlikte tartışmalarda ve sunumlarda yer alacaklardır. Masterclass salonlarında konsensus toplantıları düzenlemeyi ve çıkan sonuçları "Konsensus Raporları"olarak yayınlamayı planlamaktayız. Ekim 2020'de bekliyoruz, onur duyarız, siz olmaz iseniz 1 eksik olacağız…


Prof. Dr. Cem Kaan PARSAK
Kongre Başkanı

Geri