İPEK 2020 İnteraktif Psikiyatri Eğitim Kongresi
  
  Antalya
  1-4.EKİM,2020
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Antalya
TARİH   1-4.EKİM.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Duygudurum Vakfı
ETKİNLİK MERKEZİ   Akra Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Passenger Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://psikiyatriakademisi2020.com/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Sevgili meslektaşlarımız,

Bu sene de sponsorların zorunluluklar nedeniyle, kongrenin klasik yeri Kıbrıs yerine, Antalya seçilmiştir. Konuşmacılarımız her zaman olduğu gibi bu yıl da alanlarında önemli yer edinmiş, nitelikli ve ülkemiz psikiyatrisinin (A) takımına mensup Prof. ve Doç. unvanı olan hocalardan oluşmaktadır. Bu yaklaşım kongrenin yüksek bilimsel düzeyinin korunabilmesi amacıyla başından beri sürdürüle gelmekte ve ancak belli deneyim ve belli bir eğitim basamağına ulaşmış meslektaşlarımıza konuşma verilebilmektedir. Yine dinleyici katılımcılarımız da çoğunlukla uzman ve daha üst bilimsel düzey hekimlerden oluştuğundan (kongrenin interaktif özelliği nedeniyle) tüm katılımcılara da bilgileriyle konulara katkıda bulunma ve tartışma olanağı sağlanmaktadır. Yapılacak sunumlarda; konuşula konuşula sakız haline gelmiş rutin konuları değil, bizlerin günlük pratiğimize de olumlu katkıları olacak ilginç ve bilimsel konuları, bilimsel yaklaşımları ve bilimsel tedavileri kapsamaktadır.

Satellit konferanslarda da ancak hekimlerimizin eğitimine katkıda bulunabilecek konu ve konuşmacı (yerli ya da yabancı) seçimine özen gösterilmektedir.

İPEK toplantılarının bir klasiği olarak da; cuma gecesi üyeleri çoğunlukla psikiyatristlerden oluşan ve de solistliğini Uz. Dr. Samuray ÖZDEMİR’ in yaptığı orkestramızdan hafif batı müziği, cumartesi gecesi de TRT sanatçılarının eşliğinde ve de Uz. Dr. Adnan ÇOBAN ve Prof. Dr. Reha BAYAR’ ın da katkıda bulunduğu Türk müziği gecesi yapılacaktır (Geçen seneki İPEK 2019 da ki bu özel gecelerin özet görüntülerini ve meslektaşlarımızın performanslarından bazı özetleri, bu seneki kongre internet sitemiz olan “www.psikiyatriakademisi2020.com adresinden izleyebilirsiniz).

2019 yılında konan poster ve sözel bildiri ödüllerini kazananlar yahoo grubumuzda ilan edildiği gibi, 2020 de de “Duygudurum vakfı (DUVAK) tarafından verilecek ve kongrede sunulabilme kriterlerine uyan ve de düzenleme kurulunca kabul edilip kongre kitapçığında yer alabilme ölçütlerine sahip olan poster ve sözel bildirilere verilecek, ödüller de yine yahoo grubumuzda ilan edilecektir.

Önemli not; Doçentliğe başvuracak arkadaşlarımıza, istedikleri takdirde (çalışmaları düzenleme kurulunca kabul edilmiş olma ve kongre kaydını yaptırarak kongrede sunulabilme koşullarını yerine getirmiş olma kaydıyla) kongre ve kongre kitabı basılması öncesinde, çalışmalarının sunulmak üzere kabul edildiğini bildirir bir belge verilebilecektir.

Antalya’nın portakal çiçekleriyle bezenmiş en güzel döneminde, bilimsel olarak yararlı ve sosyal yaşam için zevkli bir kongrede beraber olabilme dileğiyle, sevgi ve saygılarımızı sunarız.

Düzenleme kurulu adına
Prof. Dr. Erdal IŞIK

Duygudurum Vakfı adına
Prof. Dr. Ayşegül YILDIZ

Geri