Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği 18. Ulusal Kongresi
  
  Kayseri
  29-30.EYLÜL,2022
     
KATEGORİ  
Mühendislik
YER   Kayseri
TARİH   29-30.EYLÜL.2022
DÜZENLEYEN KURULUŞ   -Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği Derneği
-Erciyes Üniv. Mühendislik Fak. İnşaat Mühendisliği Bölümü

ETKİNLİK MERKEZİ   Erciyes Üniversitesi 15 Temmuz Yerleşkesi
Kongre Merkezi
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   zmgm2020.erciyes.edu.tr/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği Derneği tarafından düzenlenen Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği Ulusal Kongreleri geleneksel olarak iki yılda bir düzenlenmektedir. 18. Kongre ZMGM18 için sizleri Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü olarak Kayseri’ye bekliyoruz. Anadolu’nun ortasında, Erciyes Dağının eteklerinde güzel ve etkin bir kongreye ev sahibi olarak sizleri davet ediyor ve şimdiden hoş geldiniz diyoruz.

Tüm mühendislik yapıları yüklerini temelleri ile temel zemini olarak tanımladığımız zemin veya kaya tabakalarına aktarır. Yapılacak olan mühendislik yapıları ve uygulamaları ile doğal dengenin bozulmasına yol açar. Zemin yapı etkileşimine genel olarak baktığımızda inşaat mühendisliği uygulama alanlarında zeminle ilişkisi olmayan tek bir yapının olmadığını görürüz. Gelişen teknolojiye ve teknolojideki hızlı değişime bağlı olarak geoteknik mühendisliği mesleğimizde de bilimsel ve uygulamaya yönelik çalışmalar ve sorunlar hızla değişmektedir. Yapacağımız kongrenin en önemli amacı; kişisel ve kurumsal bilgi birikiminin aktarılması, bilginin paylaşımı ve alışverişinin sağlıklı olarak tartışılmasıdır.

22 Mayıs 2020 tarihinde, Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği Derneği Yönetim Kurulu ile ZMGM 18 Ulusal Konferans ve GGM2 Sempozyumu Düzenleme kurulu üyelerinin katılımı ile internet ortamında video konferans gerçekleştirilmiş ve her iki organizasyonun durumu değerlendirilmiştir. Bu kapsamda içerisinde bulunduğumuz salgın sebebiyle ZMGM 18. Ulusal Konferansı 29-30 Eylül 2022 tarihine, GGM2 Sempozyumu ise 28 Eylül 2022 tarihine ertelenmiştir.

Yapılacak oturumlarda Geoteknik Mühendisliğinin günümüzdeki tüm konularında bildiriler sunulacaktır. Tartışma ortamında görüş ve düşüncelerimizin ortaya konulması ile oluşturulacak beyin fırtınası ve karşılıklı etkileşim meslektaşlarımıza ve katılımcılarımıza yeni ufuklar açacaktır.

Amaçlarımıza ulaşmak, sizlerin katkı ve destekleri ile mümkün olacaktır. Konferansımıza sizleri davet ediyor ve birlikte olmak istiyoruz.

Saygılarımızla…

Dr. Öğr. Üyesi Hacı Bekir KARA
Konferans Düzenleme Kurulu Başkanı

Geri