TURKCESS 2020 6. Uluslararası Eğitim ve Sosyal Bilimler Kongresi
 
  6th International Congress on Education and Social Sciences
  İstanbul
  30.EKİM-1.KASIM,2020
     
KATEGORİ  
Sosyal Bilimler
YER   İstanbul
TARİH   30.EKİM-1.KASIM.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   -Bartın Üniversitesi
-Biruni Üniversitesi

ETKİNLİK MERKEZİ   Biruni Üniversitesi
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://2019.turkcess.net/tr/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli meslektaşımız;

VI. Uluslararası TURKCESS Eğitim ve Sosyal Bilimler Kongresi” başlıklı disiplinler arası kongre 30 Ekim – 01 Kasım 2020 tarihleri arasında Bartın Üniversitesi ve Biruni Üniversitesi işbirliği ile İstanbul’da gerçekleştirilecektir.
Kongrenin ana teması “Toplum 5.0(Akıllı Toplum)” olarak belirlenmiştir. Kongremizde Türkçe, İngilizce, Rusça ve Diğer Türk Dillerinde sunum yapılabilecektir.
VI. TURKCESS kongresi daha önceki yıllarda Sinop, Gaziantep, Üsküp, Bakü ve son olarak da İstanbul’da 2019 yılında gerçekleştirilmiştir.
V. TURKCESS etkinliklerine yirmiden fazla ülkeden yüzlerce akademisyen katılmıştır. TURKCESS 2020 eğitim alanındaki teori ve uygulamaların ilerletilmesine adanmıştır ve akademisyenler ile eğitimin farklı alanlarındaki profesyoneller arasındaki işbirlikçi mükemmelliği teşvik etmektedir.
TURKCESS 2020’un bir diğer hedefi ise; araştırmacıların, yüksek nitelikli akademik bir toplantıda, dünyanın farklı bölgelerinden akademisyen ve uygulayıcılar ile tanışarak, birebir irtibatla kendi iletişim ağlarını genişletme fırsatı bulacakları bir platform sağlamaktır.
Kongrede çalıştay ve paneller gerçekleştirilecektir. Etkinlik kapsamında sosyal faaliyetler ve 2018 yılında verilmeye başlanan “Türk Dünyası Hizmet Ödülü” ve farklı temalarda “Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Bilim İnsanı Ödülü” verilecektir.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. M. Engin DENİZ
Düzenleme Kurulu Başkanı

Geri