1. Ulusal Jineseksoloji Kongresi
  
  İstanbul
  11-13.ARALIK,2020
     
KATEGORİ  
Sağlık
YER   İstanbul
TARİH   11-13.ARALIK.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   -Jineseksoloji Derneği
-Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   The Marmara Taksim Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Serenas Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.jineseksoloji2020.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Sayın katılımcı,

Yeni bir yan dal uzmanlığı olması gerektiğine inandığımız ve isim babalığını yaptığımız “Jineseksoloji”; sadece ülkemizde değil dünyada da yeni bir kavramdır. Bir çok alanla kesişmekle birlikte esas uğraş konuları kadın cinselliği, kadınların cinsel yaşamları ve fantezileri, psikosomatik jinekoloji, kadın cinsel işlev bozuklukları (kadında cinsel ilgi ve uyarılma bozuklukları, boşalma ve orgazm bozuklukları, cinsel doyum bozuklukları, genitopelvik ağrı ve penetrasyon bozukluğu, disparoni), vulvodiynia, kadın genital estetik girişimleri, eşcinsel ve biseksüel kadınların toplumsal ve cinsel yaşam zorlukları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, yaşlanan kadında ve menapozda cinsel yaşamdır.

Kadınlar herhangi bir jinekolojik hastalık semptomlarını yaşamaya başladıklarında ilk olarak jinekoloğsa yönlendirilmekte ve muayeneleri yapılmaktadır. Süreci başlatan jinekologun özellikle “cinsellik odaklı” sorunların yönetiminde rolü “yönlendirici” değil “tedavi edici süreçleri bizzat başlatıcı” olmalıdır. Bu hedef doğrultusunda jinekolog gerekli eğitimleri almalı ve multidisipliner yaklaşımların önemli bir yerinde konumlanmalıdır. Bu amaca yönelik olarak öncelikle Jineseksoloji Derneği’ni kurduk. Doğal olarak da “Jineseksoloji”nin kapsam alanındaki konuları konuşmak, tartışmak ve bilgi alışverişinde bulunmak amacıyla da ilk ulusal kongremizi gerçekleştirmeyi planladık.

Kongre öncesi ve sonrasında ise “Genital Estetik Cerrahi Kursu”, “Genitopelvik Ağrı ve Penetrasyon Bozukluğu (Vajinusmus ve Disparoni) Kursu” ve “Pelvik Taban Bozukluklarına Yaklaşım Kursu” yapılacaktır. Sınırlı sayıda katılımcı ile yapılacak kurslarımızda “öğrenim hedeflerinin tutturulması” için konunun profesyonelleri tarafından eğitimler sağlanacaktır.

Yıllardır ihmal edilen, konuşulmayan ve yokmuş gibi kabul edilen konuları multidisipliner bir kongrede tartışacağız ve bilgi birikimimizi arttıracağız.

Söyleyecek sözü olan herkesi kucaklamak ve kongremizde görmek istiyoruz.

Katılımınızın ülkemiz Jineseksoloji bilimi için çok değerli ve önemli olduğunu düşünüyoruz.

Prof. Dr. A. Akın SİVASLIOĞLU

Jineseksoloji Derneği (JİNESEKS) Başkanı

Jineseksoloji Kongre Eş Başkanı

Psikoterapist Cem KEÇE

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Genel Başkanı

Jineseksoloji Kongre Eş Başkanı

Geri