ICCET 2020 Türkiye 22. Uluslararası Kömür Kongresi ve Sergisi
 
  22nd International Coal Congress and Exhibition of Turkey
  Zonguldak
  1-1.EYLÜL,2020
     
KATEGORİ  
Maden ve Madencilik
YER   Zonguldak
TARİH   1-1.EYLÜL.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   TMMOB Maden Mühendisleri Odası
ETKİNLİK MERKEZİ   Dedeman Otel Zonguldak
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.iccet.org.tr/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Saygıdeğer Meslektaşlarımız, Bilim İnsanları, Değerli Sektör Temsilcileri ve Sanayiciler;

Sizleri, daha sonra duyurulacak olan bir tarihte Zonguldak'ta düzenlenecek olan Türkiye 22. Uluslararası Kömür Kongresi ve Sergisi’ne (ICCET 2020) davet etmekten kıvanç duyuyoruz.

Türkiye Uluslararası Kömür Kongresi 1978 yılından bu yana iki yılda bir yapılmaktadır. Ulusal ölçekte başlayan bu kongre, kömür madenciliğinin hemen hemen her yönü ile ilgilenen ve dünyanın her yerinden madencilerin katıldığı uluslararası bir organizasyona dönüşmüş bulunmaktadır. Başlangıcından bu güne kadar kömür kongrelerinde 802 adet yerli, 103 adet yabancı bildiri sunulmuştur.

Kömür kongresi, geleneksel olarak, Türkiye’nin tek taşkömürü rezervlerinin yer aldığı Zonguldak’ta yapılmaktadır. Bu bölgedeki kömür madenciliğinin geçmişi yaklaşık 170 yıl öncesine dayanmaktadır.

Daha sonra duyurulacak olan bir tarihte yapılması planlanan Türkiye 22. Uluslararası Kömür Kongresi’nin hazırlık çalışmaları devam etmektedir. Bu kongrede de, öncekilerde olduğu gibi, kömürün aranmasından tüketimine kadar geçen süreçte kömür madenciliğinde yaşanan gelişmeler ve karşılaşılan sorunlar bilimsel verilerle tartışılacaktır. Ayrıca; sektördeki teknolojik gelişmelerin sergileneceği “Maden Makinaları ve Donanımı Sergisi” de kongre süresince ziyaret edilebilecektir.

Bu önemli organizasyona katılmanızı ümit eder, kongreye bilimsel katkılarınızı bekleriz.Hüsnü MEYDAN
Kongre Başkanı

Çağlar ÖZTÜRK
TMMOB Maden Mühendisleri Odası
Zonguldak Şubesi Başkanı


Geri