9. Palandöken Kadın Doğum Kış Kongresi
  
  Erzurum
  12-15.MART,2020
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Erzurum
TARİH   12-15.MART.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı

ETKİNLİK MERKEZİ   Palan Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Figür Kongre
ETKİNLİK WEB SAYFASI   https://palandokenjinekoloji.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarımız,

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı olarak, ilkini 2004 yılında düzenlemiş olduğumuz ve 14 yıldır düzenli olarak yapılan Palandöken Kadın Doğum Kış Kongresi’ne sizleri tekrar davet etmenin heyecanı içindeyiz. Kongremiz yıllar içerisinde kadın doğum kongreleri içinde kendisine özel bir yer edinmiş ve belleklere oturmuştur.

Ülkemizin doğusunda branşımızla ilgili yapılan tek kongre olan Palandöken Kadın Doğum Kış Kongresi vesilesiyle bir çok hekim doğuda bir araya gelmektedir. Ayrıca bölgede çalışan hekimlerimiz ayaklarına gelen bu bilimsel ziyafetin tadını çıkarmakta ve sonuçta kadın doğumcuların doğu-batı mesleki kaynaşması sağlanmaktadır.

Kongrenin bilimsel programı pratikteki kadın doğum hekiminin mesleki bilgi ihtiyaçlarına ve bilimsel olarak güncellenmesine yönelik olarak planladık. Ülkemizdeki kadın Doğum alanında kongre yoğunluğu ve konuların genişliği dikkate alındığında genel Kadın Hastalıkları ve Doğum kongresinde verilen bilgilerin yüzeysel kaldığını düşünerek bu yılki kongremizde içerik değişikliğine gitme kararı aldık. Kongre içeriğini; Jinekoloji, minimal invaziv Ürojinekoloji ve İnfertilite olarak belirledik. Günlük pratikte en çok karşılaşacağımız sorunlar ve çözüm yolları derinliğine ülkemizdeki saygın hocalarımız tarafından tartışılacaktır. Bu açıdan çoğu meslektaşımız için en çok faydalanan toplantılarından birisidir. Mart ayının ikinci haftasında yine böyle bilimsel bir güncellemeye ev sahipliği yapacağız.

Erzurum son yıllarda kış sporlarında Palandöken; toz karı, uzun pistleri ve zirveleri ile kış sporları için vazgeçilmez bir merkezdir. Kış turizminin ilgi odağı olması dolayısı ile Palandöken Dağı’nda otel sayıları hızla artmış ve hemen her otel doğal kar ortamı oluşturacak kar yağdırma tesisleri kurmuştur, Kayak federasyonu tesisleri Belediye öncülüğünde modern yenilikler yapmış kayak keyfi Palandöken zirvesinde zirve yapar hale gelmiştir. Mart ayı başları Erzurum’ a karın en çok yağdığı ay olması kayak keyfini daha da artırıyor.

12-15 Mart 2020 tarihlerinde 9. sunu düzenleyeceğimiz Palandöken Kadın Doğum Kongresi’nde sizleri bilimsel etkinlik, sosyal aktiviteler ve kış sporları için misafir edecek olmanın heyecanı içindeyiz. Bu vesile ile bu keyifli ve bilimsel ortamı birlikte yaşamak için sizleri Erzurum’a davet ediyoruz.

Saygılarımızla,

Atatürk Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı

Geri