1. Rasyonel Duygucu & Bilişsel Davranışçı Terapi ve Pozitif Psikoloji
  ve Psikoterapi Kongresi (Öğrenci Kolokyumu)
  
  İstanbul
  1-2.ŞUBAT,2020
     
KATEGORİ  
Öğrenci Kongreleri
YER   İstanbul
TARİH   1-2.ŞUBAT.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Rasyonel Emotive Bilişsel Davranışsal Araştırma Danışmanlık Merkezi Albert Ellis Enstitüsü

ETKİNLİK MERKEZİ   İTÜ Maçka Kampüsü
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.ogrencibilimkongresi.com/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Bu Kongre, meslekteki uzmanları, yeni mezunların ve öğrencilerin

1. Rasyonel Duygucu & Bilişsel Davranışçı Terapi ve Pozitif Psikoloji ve Psikoterapi uygulamaları konusunda öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri ve bu alanlardaki yeni gelişmeleri öğrenmelerini amaçlanmaktadır.

2. Psikoloji ve Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik mesleki alanlarının güncel durumu ve geleceğinin tartışılması gerçekleştirelecektir.

3. Kongre süresince düzenlenecek seminer ve çalıştaylarla uzmanlıklarını ve kişisel mesleki gelişimlerini geliştireceklerdir.

Bu amaçlar doğrulusunda Öğrenci Bilim Kongresi, öğrencileri bilimsel çalışmalar yapmaya teşvik etmek ve psikoterapi alanı içerisinde farklı bilim insanlarını kongrede ağırlayarak yeni çalışmalar için ufuk açmak üzere düzenlenmektedir.

Kanıt Temelli Terapiler son yıllarda gittikçe önem kazanmaktadır ve geleceğin psikoterapi anlayışı olarak düşünülmektedir. Rasyonel Duygucu Davranışçı Terapi gibi Bilişsel Davranışçı Terapiler ve Pozitif Psikoloji yaklaşımları özellikle bu kanıt temelli terapi yöntemlerinin öncüleridir. Uygulamada (seanslarda veya grup oturumlarında) yapılanların ‘bilimsel kanıta dayalı’ olması gerek sağlık politikaları tarafından gerekse psikoterapistler ve psikolojik danışmanlar açısından önemli bir hale gelmiştir.

Geri