9. Prof. Dr. Ümit Ukşal Pediatrik Dermatoloji Günleri
  
  Eskişehir
  3-6.HAZİRAN,2021
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Eskişehir
TARİH   3-6.HAZİRAN.2021
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Türk Pediatrik Dermatoloji Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   Tasigo Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Prime Kongre
ETKİNLİK WEB SAYFASI   pediatrikdermatoloji2021.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli meslektaşlarımız,

İki yılda bir düzenlenen Prof. Dr. Ümit Ukşal Pediatrik Dermatoloji Günleri'nin dokuzuncusunu bu yıl Eskişehir'de gerçekleştireceğiz.

Pediatrik dermatoloji birçok ülkede dermatolog ve pediatristler için bir üst uzmanlık dalıdır. Çocukların deri hastalıklarını tedavi eden hekimlerin çocukların küçük yetişkinler olmadığını ve bütün çocukların da birbirinin aynısı olmadığını her zaman göz önünde bulundurmaları gereklidir. Çocuklarda görülen deri hastalıklarının tanısında karşılaşılan zorluklar, sadece bu döneme özgü görülebilen hastalıklar, bebek ve çocuklarda tedavilerin erişkinlerden farklı olabilmesi ve bu yaş grubunda uygulanacak lokal ya da sistemik tedavilerin ciddi olabilecek yan etkilerinden dolayı pediatrik dermatolojinin önemi tüm dünyada giderek artmaktadır. Toplantımızın en önemli amaçlarından biri dermatolog ve pediatristler arasında bilgi alışverişini sağlayarak pediatrik dermatoloji eğitimine ve gelişimine katkıda bulunmaktır.

Kongreler bilgileri yenilemenin ve paylaşmanın yanı sıra dostlukların da pekiştiği bilimsel toplantılardır. Eskişehir'de bilim alanımızdaki gelişmeler ışığında, konusunda deneyimli konuşmacılar tarafından yapılacak olan sunumlarla, kurslarla, ilginç olguların sunulacağı "tanınız nedir ?" oturumları ile bilgilerimizi güncellemeyi ve deneyimlerimizi birbirimizle paylaşmayı hedefliyoruz.

Eskişehir'de 03 – 06 Haziran 2021 tarihleri arasında sizlerle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk ve onur duyacağız.

Saygılarımla

Prof. Dr. Serap Utaş
Türk Pediatrik Dermatoloji Derneği Başkanı

Geri