3. Ulusal Eczacılık Eğitimi ve Akreditasyon Kongresi
  
  İstanbul
  7-8.MAYIS,2020
     
KATEGORİ  
Eczacılık
YER   İstanbul
TARİH   7-8.MAYIS.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   -ECZAKDER
-İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi

ETKİNLİK MERKEZİ   İstanbul Üniv. Prof. Dr. Fuat Sezgin Kongre
ve Kültür Merkezi
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.eczakkongre.com/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Sevgili Akademisyenlerimiz, Meslektaşlarımız ve Öğrencilerimiz,

Toplumların refah seviyesinde artış eğitimde kaliteye ve kalitenin sürdürülebilirliğine bağlıdır. Günümüzde yönetim anlayışı, bilim ve teknolojide görülen değişim ve gelişmeler yükseköğretimde kalite güvence sistemine ihtiyacı artırmıştır. Kalite güvence sistemi ve bu sistemin en önemli halkası olan akreditasyon uygulamalarına dünyada bölgesel düzeyde yürütülen Avrupa Yükseköğrenim Alanı (EHEA) projesinde önemli yer verilmektedir. Yükseköğretim Kalite Kurulu’nun paydaşı akreditasyon kuruluşları ve bu kuruluşlar arasında önemli yer edinen Eczacılık Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (ECZAKDER), eğitim akreditasyonunda ulusal ve uluslararası standartlara uygun çalışmalar yürütmektedir.

Ulusal Eczacılık Eğitimi Akreditasyon Kurulu (ECZAK) ve tüzel kişilik kazanmak amacıyla kurulan ECZAKDER, eczacılık eğitimi programları için akreditasyon, değerlendirme ve bilgilendirme çalışmaları yaparak Türkiye'de eczacılık eğitiminin kalitesinin yükseltilmesine ve sürekli gelişmesine katkıda bulunmaktadır. Bu bağlamda, eczacılık eğitimindeki güncel gelişmeleri paylaşmak, kalite güvencesi konusunda farkındalık yaratmak, kalite kültürünü yaymak ve akreditasyon standartlarının güncellenmesine katkı sağlamak amacıyla İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ev sahipliğinde 7-8 Mayıs 2020 tarihinde İstanbul Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Kongre ve Kültür Merkezi’nde 3. Ulusal Eczacılık Eğitimi ve Akreditasyon Kongresi gerçekleştirilecektir.

Siz paydaşlarımızın katılımı ve katkıları kongremize değer kazandıracak ve eczacılık eğitiminin daha da güçlenmesine katkı sağlayacaktır.

İstanbul’da gerçekleştirilecek kongremize değerli katkılarınızı ve katılımınızı dileriz.


Saygılarımızla,

Prof. Dr. Sevim ROLLAS
ECZAKDER Başkanı


Prof. Dr. Erdal CEVHER
İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı

Geri