105. Yılında Uluslararası Çanakkale Savaşları Sempozyumu
 
 
  105th Anniversary of the Gallipoli Campaign International Symposium
  Çanakkale
  16-18.NİSAN,2020
     
KATEGORİ  
Kültür ve Tarih
YER   Çanakkale
TARİH   16-18.NİSAN.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   -Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı
-Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi

ETKİNLİK MERKEZİ   Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.sempozyum-canakkale2020.com/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Bilim İnsanları,

1915 yılında, Asya’nın batı kenarında dar bir alanda gerçekleşen Çanakkale Muharebeleri, savaşa katılan toplumların hafızasında hala unutulmayan ve unutulmayacak izler bıraktığı gibi Birinci Dünya Savaşı’nın genelini de etkilemiştir. Savaşı bitirecek olan cephe, savaşın süresinin uzamasında baş etken haline gelmiştir. Günümüzde akademik alanda tarih, siyaset, uluslararası ilişkiler, coğrafya, turizm, askerlik bilimi, sosyoloji gibi bilim dallarında hala araştırmaların yapıldığı bu olay; yeni bulgular, araştırma metotları, yöntemler ışığında araştırılmaya devam ediyor.

Son dönemlerde arşivcilik alanında yaşanan gelişmeler, kütüphane ve dokümantasyon süreçlerinin zenginleşmesi ve askerî tarih alanına olan ilginin hızla artmasının yarattığı olumlu ivmeler Çanakkale Muharebeleri konusunda yeni bilgilerin üretilmesini de hızlandırmıştır.

Uluslararası camiada yapılan yeni çalışmaları paylaşmak ve konuya dair yeni bakış açılarını tartışmak için sizleri, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi işbirliğinde 16-18 Nisan 2020 tarihleri arasında Çanakkale’de düzenlenecek olan 105. Yılında Uluslararası Çanakkale Savaşları Sempozyumu'na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

Sempozyum Genel Konu Başlıkları: Arkeoloji, Coğrafya, Eğitim Bilimleri, Ekonomi, Gazetecilik ve Medya, Güzel Sanatlar, Hukuk, Kütüphanecilik, Müze Çalışmaları, Müzik, Sağlık Bilimleri, Sanat Tarihi, Sinema-TV, Siyasal Bilimler, Sosyoloji, Tarih, Turizm Çalışmaları, Türk Dili ve Edebiyatı, Türk Halk Bilimi, Uluslararası İlişkiler ile Sosyal Bilimler alanındaki diğer bilim dalı konularını kapsamaktadır.

Sempozyuma katılmak isteyen bilim insanları ve araştırmacılar web sayfamızda yer alan başvuru formunu doldurarak özgeçmişleri ve yayın listeleri ile birlikte en az 300 kelimeden oluşacak bildiri özetlerini 10 Ocak 2020 tarihine kadar sempozyumcanakkale@gmail.com adresine göndermeleri gerekmektedir. Kabul edilen bildiriler 27 Ocak 2020 tarihinde Sempozyum-canakkale2020 sayfasında duyurulacaktır. Bildirisi kabul edilen katılımcıların konaklama ve ulaşımları sağlanacaktır.

İlgililere saygıyla duyurulur.

Sempozyum Düzenleme Kurulu

Geri