Mitokondriyal Tıp ve Kronik Enflamasyon Kongresi
  
  Antalya / Belek
  10-12.NİSAN,2020
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Antalya / Belek
TARİH   10-12.NİSAN.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Bütüncül Tıp Okulu
ETKİNLİK MERKEZİ   Xanadu Resort Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Aress Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   https://www.enflamasyonkongresi.com/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarım,

Tıbbın bilimsel ve teknolojik gelişimine rağmen toplumdaki hastalık yükümüzün yaklaşık yüzde 90’ını MULTİFAKTORİYAL KRONİK-KOMPLEKS HASTALIKLAR oluşturmaktadır.

Kronik Kompleks hastalıklarda ortak etyoloji OKSİDATİF STRES iken ortak patogenez KRONİK ENFLAMASYON’dur. Kronik Kompleks Hastalıkların küresel ekonomiye maliyeti yaklaşık 50 Trilyon dolar iken, sadece Amerika da yıllık Kronik Enflamasyonun maliyeti 150 Milyar doları geçmektedir. Bu da toplum sağlığı açısından kronik komplek hastalıkların önemini ortaya koymaktadır.

Maalesef tıbbi eğitimlerimiz de (gerek lisans gerekse lisansüstü ve doktora, uzmanlık) kronik kompleks hastalıkların etyopatogenezi (oksidatif stres–enflamasyon)'ni yeterince öğrenememekteyiz. Etyopatogenez, Fizyopatoloji ve Biyokimya bilgisinin tıbbi tedavide kullanılması KİŞİYE ÖZEL BÜTÜNCÜL TIP YAKLAŞIMININ TEMELİDİR.

Oksidatif stres hasarı MİTOKONDRİYAL DİSFONKSİYONA yol açarak organizmada enerji (ATP) yapımını azaltmakta ve ardından oluşan KRONİK ENFLAMASYON'la değişen fonksiyonel, yapısal ve epigenetik denge ADAPTASYONUN BOZULMASINA neden olarak iç içe geçmiş karmaşık klinik tablolar nedeniyle tanı ve tedaviyi güçleştirmektedir.

Hekim ve Sağlık Profesyonellerimizin kendi alanlarında sık karşılaştıkları KRONİK ENFLAMASYON probleminin çözümüne katkıda bulunmak için BÜTÜNCÜL TIP OKULU olarak Xanadu Resort Hotel, Belek - ANTALYA’da 10 – 12 NİSAN 2020 tarihleri arasında “MİTOKONDRİYAL TIP ve KRONİK ENFLAMASYON KONGRESİ” düzenlemekteyiz.

Sizi de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Sevgi ve saygılarımla...

Organizasyon Kurulu Adına
Dr. Murat BAŞ

Geri