Türk Toraks Derneği Uluslararası Katılımlı 23. Yıllık Kongresi
 
 
  23rd Annual Congress of the Turkish Thoracic Society with International Participation
  Antalya / Belek
  8-12.NİSAN,2020
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Antalya / Belek
TARİH   8-12.NİSAN.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Türk Toraks Derneği
ETKİNLİK MERKEZİ   Titanic Deluxe Belek Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Serenas Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://kongre2020.toraks.org.tr/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarımız,

Türk Toraks Derneği’nin Uluslararası Katılımlı 23. Yıllık Kongresi, 08-12 Nisan 2020 tarihleri arasında Titanic Deluxe Otel, Belek, Antalya’da gerçekleştirilecektir.

Bilim, insan sağlığı için en güçlü referansımız ve sağlıklı geleceğimizin mimarıdır! Bilimin ışığıyla geleceği kurgulamak için 2020’de kongre sloganımızı “Bilimle, Sağlıklı Geleceğe” olarak belirledik. Kongremizde akciğer sağlığı alanında eğitim, araştırma, koruyucu hekimlik ve hasta hizmetini geliştirmeye yönelik bilgilerimizi paylaşırken, mesleki saygınlığımız ve özlük haklarımızla ilgili sorunlarımızı tartışmak ve aynı zamanda sosyal anlamda zenginleştireceğimiz bir ortamda birlikte olmayı arzu ediyoruz.

Bilimle inşa edeceğimiz sağlıklı bir gelecek için, Derneği’mizin gücünü oluşturan bütün üyelerimizin katkısı ve ortak çabasıyla oluşacak kongremizde; ülkemizde akciğer sağlığını iyileştirmeye yönelik çözümler üretmeyi amaçladık. Aramıza yurtdışından katılan bilim insanlarıyla da bu çabayı zenginleştirmeyi ve uluslararası boyuta taşımayı hedefledik.

Bu yıl da bilimsel programımızda, kurslar, paneller, karşıt görüş toplantıları, konferansların yanı sıra “Toraks Büyük Vizitte”, “Tartışmalı Konular”, “Son 1 Yılda Öne Çıkan Makaleler”, “Göğüs Hastalıklarında Yeni Gelişmeler Geleceği Nasıl Etkileyecek?” gibi çok sayıda zengin ve ilgi çekecek oturumlarla günlük pratiğimize yönelik tartışmalara ve güncellemelere yer vereceğiz. Bu oturumlarda koruyucu önlemlerden, tanı ve tedaviye kadar hastalık yönetimi ile ilgili güncel bilgileri gözden geçireceğiz. Özellikle sahada sık karşılaştığımız problemlerle ilgili çözüm önerilerini konusunun uzmanlarından birlikte dinleyeceğiz. Akciğer hastalıkları ile ilgili en güncel bilimsel gelişmeleri izlerken, bilgilerimizi sağlığın sosyal bileşenleriyle harmanlayıp, sağlık politikalarını toplum sağlığı yararına hizmet edecek şekilde yönlendirme misyonumuzu da sürdüreceğiz.

Kongremizde uzmanlık alanımızı ilgilendiren becerilere yönelik çok sayıda temel ve ileri düzeyde kurslar olacak. Bu kurslar özellikle yeni yetişen genç meslektaşlarımızın bilgi ve becerilerini artırırken, sahada çalışan meslektaşlarımızın da deneyimlerini artırmalarına, sorularına cevap bulmalarına yardımcı olacaktır.

Bilimsel toplantıların yanı sıra, Türk Toraks Derneği kongrelerinin bu güzel ortamında dostlarımızla buluşarak özlem gidereceğiz ve hep birlikte eğleneceğiz.

“Bilim, insan sağlığı için en önemli referansımızdır” diyoruz ve hep birlikte bilimle nefeslenmek, “Bilimle Sağlıklı Geleceğe” koşmak üzere Türk Toraks Derneği Uluslararası Katılımlı 23. Yıllık Kongresinde buluşmayı diliyoruz.


En içten sevgi ve saygılarımızla,


Gaye Ulubay
23. Kongre Başkanı

Aslı Görek Dilektaşlı
23. Kongre Sekreteri

Hasan Bayram
TTD Başkanı

Geri