19. Nefroloji Kış Okulu
  
  Girne / K.K.T.C.
  2-5.NİSAN,2020
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Girne / K.K.T.C.
TARİH   2-5.NİSAN.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Türk Nefroloji Derneği
ETKİNLİK MERKEZİ   Elexus Resort Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Serenas Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://nefrolojikisokulu.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarımız,

Türk Nefroloji Derneği 19. Nefroloji Kış Okulu’nu 2 –5 Nisan 2020 tarihleri arasında Concorde Luxury Resort Hotel, Bafra, K.K.T.C.’de düzenlemekten büyük mutluluk duyuyoruz.
Çok değerli çalışma arkadaşımız merhum Prof. Dr. Cengiz UTAŞ’ın önderliğinde başlatılan Nefroloji Kış Okulları, özellikle diyaliz ile ilgili en güncel bilgileri Türkiye genelindeki diyaliz ile uğraşan hekim kitlesine ulaştıran “Gerçek Eğitim Kursu” niteliğiyle derneğimizin eğitim alanındaki en önemli faaliyetlerinden birisini oluşturmaktadır. Ağırlıklı olarak hemodiyaliz ile ilgili temel konuların ele alındığı ve günlük pratikte sık karşılaşılan sorunların ve çözüm önerilerinin tartışıldığı bu program ile 2002 yılından beri diyaliz ile uğraşan hekimlerin sürekli eğitimine önemli katkı sağlanmaktadır.
Nefroloji alanındaki eğitim gereksinimlerini daha etkin şekilde karşılamak ve katılımcıların toplantıdan daha fazla yararlanmalarını sağlamak için bu yıl Nefroloji Kış Okulu’nun kapsamı ve düzenlenme şeklinde önemli değişiklikler yapılmıştır. Toplantının kapsamı ve hedef kitlesi diyaliz dışı oturumlar dahil edilerek genişletilmiştir. Buna göre, 2020 yılı Nefroloji Kış Okulu’nda diyalizle ilgili konular ve diyaliz dışı konular olmak üzere iki paralel eğitim programı yürütülecek, bu şekilde diyaliz dışı konularda eğitim gereksinimi olan hekimlerin de toplantıya katılımları sağlanacaktır. Diğer önemli yenilik, eğitici merkezli eğitim etkinliklerinden öğrenen merkezli eğitim etkinliklerine geçilmesidir. Günlük okul programının sabah kuşağı klasik sunumlardan, öğleden sonra kuşağı ise olgu tartışması, sorun çözümleme, pratik uygulama gibi küçük gruplarla yürütülecek öğrenen merkezli interaktif eğitim etkinliklerinden oluşacaktır. Ayrıca, meslektaşlarımızın akademik yükselmeye yönelik gereksinimlerini karşılamak amacıyla bu yıl ilk kez olarak sözlü bildiri sunumları da programda yer alacaktır.
Nefroloji Kış Okulu’nda derneğimizin çalışma grupları ve siz değerli hekimlerin önerileri dikkate alınarak hazırlanan nefroloji ve diyaliz ile ilgili güncel ve tartışmalı konuları kapsayan zengin bir program, alanında en deneyimli öğretmenler tarafından sizlerle paylaşılacaktır. Özellikle yeni formatıyla diyaliz hekimleri, nefroloji yan dal araştırma görevlileri ve nefrologlar dahil her düzeydeki katılımcının beklentisini karşılayacağını umduğumuz Nefroloji Kış Okulu’nun, sizlerin yoğun katılımı ve aktif katkılarıyla değer kazanacağını ve gerçek bir okul olma şansını yakalayacağını düşünüyoruz.
Kış Okullarımıza bugüne kadar göstermiş olduğunuz ilgi ve desteğin artarak devamını bekliyor ve Türk Nefroloji Derneği Yönetim Kurulu adına en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Kenan ATEŞ
Nefroloji Kış Okulu Müdürü

Geri