Hedef Kanser 2020
  
  Girne / K.K.T.C.
  6-8.MART,2020
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Girne / K.K.T.C.
TARİH   6-8.MART.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Akademik Onkoloji Derneği
ETKİNLİK MERKEZİ   Cratos Premium Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Serenas Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.hedefkanser2020.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarım,

Hedef Kanser 2020, her zamanki gibi yine Kıbrıs’ta, yine aynı tarzda, 5-8 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Hedef Kanser toplantılarının onuncusunu geçen yıl tamamen farklı bir yapıda gerçekleştirmiş ve sizlerin beğenisini almıştık. Bu yıl da aynı yapı ve düzende olacağız. Tartışma ve katılım sınırları beynimizi zorlayacak, bilginin ve birikimin günlük pratiğimizle nasıl harmanlanabileceğini, meslekteki en gencinden en kıdemlisine gidiş dönüş akış düzeninde göstermeye çalışacağız. Her ‘Hedef Kanser’ toplantısında olduğu gibi sınırlar ve sınırlamalar kalkacak. ‘Kravatsızlık-ceketsizlik’, hem düşünme ve hem de düşünce özgürlüğünün önünü alabildiğince açacaktır. Yepyeni uçuşan fikirler, bilginin ve birikimin olgun yorumuyla devşirilecek ve doyumsuz bir şölene dönüşecektir.

İki tam gün sürecek toplantının başında, yarım günlük bir ‘Onkolojide Klinik Araştırmalar’ pratiğinin yapılması planlanmaktadır. Sınırlı sayıda katılımcının, ülkemizde klinik çalışmalara öncülük eden aktif araştırmacılarla birebir pratik yapması sağlanacaktır. Hiçbir toplantıda konuşulmayan ve paylaşılmayan deneyimler, mesleğin her düzeyindeki meslektaşlara aktarılacaktır. Herkesin yoğurt yiyişi, bunun altında yatan nedenler, başarı veya başarısızlık öyküleri samimice ortaya dökülecektir. Hasta çalışmaya nasıl alınır, çalışma hastaya nasıl anlatılır ve hasta nasıl değerlendirilir birinci elden bu işin pratiğini yapanlardan uygulamalı olarak dinlenecektir. ‘Hedef Kanser’ toplantılarında klasikleşmiş ucu açık soru ve tartışmalarla bu deneyim paylaşımlarının zevki bir başka olacaktır.

Takip eden iki gün boyunca, altı ayrı salonda, tıbbi onkolojinin en fazla ilgilendiği altı ayrı konuda aralıksız beyin fırtınası gerçekleştirilecektir. Deneyimli onkologlar, konularında tartışmayı açacak ve yönlendireceklerdir. Tüm katılımcılar, aktif olarak tartışmaların içinde olacaklardır. Tartışmalar, onkolojide en iyiyi ve en doğruyu bulmak için yönlendirilecektir. Zevkli bir teorik-pratik eş güdümü sonucunda anlamlı bir senteze ulaşılacaktır.

Hedef Kanser toplantılarında klasikleşen tarzlar vardır. Bunlar aynen sürdürülürken, yine bu tarzın ifadesi olan yenilikçi uygulamalar Hedef Kanser 2020’de yer alacaktır. Hedef Kanser 2020’de klinik veya klinik öncesi için projeler poster olarak kabul edilecek ve ilgili panel salonunda tüm panelistlerce tartışılacaktır. Posterlerin tamamı tıbbi hipotez formatında yayınlanacaktır.

‘Hedef Kanser’ klasik aktivite ve genel tartışmaları aynen sürdürülürken, her zaman olduğu gibi ilaç endüstrisindeki son gelişmeler, birinci ağızdan dinlenilecek ve gelecek için ufkumuz açılacaktır.

Hedef Kanser 2020, yine sizlerin katılımı ve belirleyiciliği ile başarıya ulaşacaktır. Mart 2020’de Kıbrıs’ta görüşmek üzere,Dr. Erdem Göker

Geri