CİSED 5. Ulusal Cinsel Sağlık Kongresi
  
  Antalya / Kemer
  26-29.MART,2020
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Antalya / Kemer
TARİH   26-29.MART.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği
ETKİNLİK MERKEZİ   Amara Premier Palace Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   https://www.cised.org.tr/kongre2020/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Sevgili CİSED Ailesi ve değerli meslektaşlarımız,

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği olarak CİSED 5. Ulusal Cinsel Sağlık Kongremizi 26 - 29 MART 2019 tarihleri arasında Antalya Amara Premier Palace Otel’de gerçekleştireceğiz. "Herkes için cinsellik: Haydi konuşalım!" temalı kongremizin sloganı "Kendinizle yüzleşmeye hazır mısınız?" olarak belirlenmiştir.

Kongremizi, psikoterapi derneğimiz olan Psikoterapi ve Psikoterapistler Derneği (PSİKODER), aile hekimliği derneğimiz olan Aile Hekimleri Cinsel Tedavi ve Eğitim Derneği (AHCİTED) ve hemşirelik derneğimiz olan Hemşirelik Cinsel Sağlık Eğitim ve Danışmanlık Derneği (HECEDER) ile ortaklaşa yapacağız. Ayrıca kongremize Uluslararası Entegratif Kognitif Psikoterapi Enstitüsü (IICPI), The International Masterson Institute (IMI), German Society for Social Scientific Sexuality Research (DGSS), Psikosomatik Jinekoloji ve Obstetri Derneği, Ürojinekoloji Derneği, Aile Terapileri ve Terapistleri Derneği (TERAPİDER), Terapi ve Psikolojik Danışma Derneği (TEPDER), Endometriozis & Adenomyozis Derneği, Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği (ÜTCD), Psikoloji Araştırmaları Enstitüsü Derneği (PAED), Üreme Sağlığı ve İnfertilite Derneği (TSRM), Ankara Aile Danışmanları Derneği (AADD) ve Psikolojik Eğitim Gelişim ve Destek Derneği (PEGDER) de destek verecektir.

Multidisipliner konularla, yeni konuşmacılarla, tekrar dinlemek istediğiniz üstadlarımızla, ihtiyacınız olan KURSLAR'la, çok özel sosyal programlarla ve interaktif PANELLER'le sizlerin karşısında olacağız.

CİSED olarak seks yapmayı; rahatlamış ve gevşemiş bir halde, sevişmenin ve dokunmanın verdiği hazza ve hissetmeye odaklanarak, herhangi bir “performans hedefi koymadan”, zamandan koparak, yavaş, ritmik ve uyumlu bir şekilde salınarak, haz alıp, haz verebilme, ruhu ve bedeni bir “armağan gibi” paylaşabilme, kimseyi tatmin etme zorlantısı olmadan, ne olursa olsun bir şekilde boşalıp, orgazm olabilme bilim ve sanatı olarak tanımlıyoruz. Bu sanatı icra edemeyen bireyler ve çiftler cinsel işlev bozuklukları yaşarlar ve zamanla cinsel yaşamları da monotonlaşır. Bu nedenle multi-disipliner çalışmanın gerekliğinin her geçen gün önem kazandığı Türkiye'de ve tüm dünyada, son yıllarda cinsel işlev bozukluklarının yol açtığı ruhsal ve bedensel şikayetlerle başvuran bireylerin veya çiftlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu nedenle vajinismus, disparoni, erken boşalma, erektil disfonksiyon, orgazm olamama ve cinsel isteksizlik gibi cinsel işlev bozukluklarına multi-disipliner yaklaşımlar, cinsel eğitim ve seks eğitimi CİSED 5. Ulusal Cinsel Sağlık Kongremizde ayrıntısıyla ele alınacak olan konu başlıkları olarak belirlenmiştir.

Gelişim, değişim ve dönüşüm yolculuğunda mesele sadece bilimsel bir cinsel sağlık kongresine katılmak değildir. Devamlılığı olan bir kalitenin ve büyük bir ailenin parçası olmaktır. Multidisipliner bir yaklaşımı savunan, uluslararası cinsel sağlık kuruluşlarına üyeliği bulunan ve Türkiye'nin en örgütlü cinsel sağlık derneği olan CİSED; şimdiye kadar 2 adet “Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi”, 4 adet “Ulusal Cinsel Sağlık Kongresi” ve 12 adet “Ulusal Cinsel Sağlık Sempozyumu” düzenlemiştir. 20 yıldır kapsamlı ve uygulamaya yönelik “cinsel terapi eğitimi” vermekte olan CİSED, cinsel terapi eğitimini destekleyen ve bütünleyen “evlilik terapisi eğitimi” ve “psikoterapi” eğitimleri de düzenlemektedir. Türkiye'de cinsel sağlık alanında hizmet veren cinsel tedavi uzmanlarının büyük bir çoğunluğu CİSED’ten eğitim almıştır. Bu nedenle başta psikiyatri uzmanları, cinsel terapistler, psikologlar, psikolojik danışmanlar, aile danışmanları olmak üzere tüm ruh sağlığı profesyonellerini, jinekoloji, üroloji, aile hekimliği gibi ilişkili diğer disiplinlerdeki tüm hekimleri ve hemşireleri 26-29 MART 2019 tarihinde Antalya'daAmara Premier Palace Otel’de organize ettiğimiz CİSED 5. Ulusal Cinsel Sağlık Kongremizde buluşmaya davet ediyoruz.

Prof.Dr. Cengiz GÜLEÇ
PSİKODER Başkanı

Psikoterapist Cem KEÇE
CİSED Başkanı

Prof.Dr. Sevgi ÖZCAN
AHCİTED Başkanı

Doç.Dr. Nuriye B. DUMAN
HECEDER Başkanı

Geri