8. Pediatrik Probiyotik Prebiyotik Akademisi
  
  Gaziantep
  27.ŞUBAT-1.MART,2020
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Gaziantep
TARİH   27.ŞUBAT-1.MART.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Pediatrik Probiyotik, Prebiyotik, Fonksiyonel Gıdalar ve Sağlıklı Mikrobiyota Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   Shimall Otel ve Kongre Merkezi
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Diamed Kongre
ETKİNLİK WEB SAYFASI   https://www.pediatrikppa.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Dokuz yıl önce Mardin’de mütevazı bir etkinlik olarak başlamıştı Akademi heyecanımız. Sonrasında Van, İstanbul, Kapadokya, Trabzon ve Antalya derken tekrar Kadim topraklara dönüyoruz.

Anadolu’nun ilk yerleşim alanlarından biri olan Gaziantep, insanlık tarihinde mayalı ekmek üretimi ile başlayan yaklaşık 6 bin yıllık geçmişe sahiptir. Pediatrik Probiyotik Prebiyotik Akademisi’nin 2020 yılı mottosu için “Beslenme Tarihi Fermantasyonla Başlar” diyoruz.

İpek Yolu’na geçit veren Gaziantep, tarih boyunca beslenme konusunda önemli yükseliş yaşamıştır. Antep fıstığından, kış kabağına, tarhunundan, haspirine (safran) ve 40’ın üzerinde üzüm çeşidine tarih kayıtlarında rastlanan bu zengin mutfağa, kongremizin de tanıklık etmemesi kaçınılmazdı.

Sizlerle sekizinci buluşmamızda, mikrobiyotayı el üstünde tutan değerli hekimlerimiz, diyetisyenlerimiz ve eczacılarımız ile birlikte yine konuşulmayanı konuşarak perspektifimizi daha ileriye taşıyacağız.

UNESCO’nun Gastronomi Şehirleri temalı “Yaratıcı Şehirler Ağı"nın resmi illerinden olan Gaziantep, lezzetiyle ve tarihiyle, 26 Şubat – 1 Mart 2020 tarihleri arasında Pediatrik Probiyotik Prebiyotik Akademisi’ni ağırlarken bu heyecanı birlikte paylaşabilmek üzere sizlerin de aramızda yer almanız dileğiyle…

Sevgi ve saygılarımızla

Prof. Dr. Metehan Özen
2020 PPPA Kongresi
Başkanı

Prof. Dr. Ateş Kara

Prof. Dr. Ener Çağrı Dinleyici

Geri