2. Uluslararası Türk Dünyası Multipl Skleroz Kongresi
 
 
  2nd International Turkic World Congress of Multiple Sclerosis
  Antalya / Belek
  13-16.ŞUBAT,2020
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Antalya / Belek
TARİH   13-16.ŞUBAT.2020
DÜZENLEYEN KURULUŞ   -Sağlık Bilimleri Üniversitesi
-Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi

ETKİNLİK MERKEZİ   Cornelia Diamond Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Bros Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.mskongresi.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarımız,

Geçen yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Türk Dünyası Multipl Skleroz Kongresi’nin ikincisini, 13 – 16 Şubat 2020 tarihlerinde Belek, Antalya’da gerçekleştireceğiz.

Kongremizde geçen yılda da olduğu gibi nöroimmünoloji- multipl skleroz alanındaki son gelişmeler ve bunun kliniğe yansımaları ile birlikte değerlendirmeyi planlıyoruz. Kongremiz ile geçen yıl başlattığımız, ülkemizde ve Türk Dünyasında multipl skleroz hastalığının tanı ve tedavisinde güncel, akılcı, etkin ve pratik uygulamalar ile ilgili bilgi paylaşımının artırılması hedeflenmiştir. Ülkemizin dört bir yanında bulunan nöroloji uzmanları ve multipl skleroz alanında çalışan tüm paydaşlarımızın bu eğitim programına geniş bir katılım göstermesini beklemekteyiz. Ayrıca kongremize Türk dünyasındaki nörologların hem konuşmacı hem de katılımcı olması nedeniyle buralardan da geniş katılım beklemekteyiz. Kongremiz vasıtasıyla bir ilk olarak başlayan ülkemizdeki multipl skleroz alanında çalışan nöroloji uzmanları ile Türkî Cumhuriyetlerdeki meslektaşlarımızı da yeniden bir araya getirerek bu alanda işbirliği geliştirilecektir.

Kongremizin başta üniversitemiz işbirliği ve desteğiyle Türki Cumhuriyetlerdeki meslektaşlarımız için uluslararası düzeyde Multipl Skleroz alanında sürekli tıp eğitimine katkı sağlaması amaçlanmaktadır.

Şubat 2020 ayında gerçekleştireceğimiz Uluslararası Türk Dünyası Multipl Skleroz Kongresi hem üniversitemiz, hem ülkemiz, hem de Türk Dünyasında Multipl Sklerozun güncel tanı, tedavisi konusunda önemli katkılar sağlamasını umuyor ve tüm meslektaşlarımızın bu özel etkinlikte birlikte olmaktan onur ve mutluluk duyarız.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Şeref Demirkaya
Kongre Başkanı

Geri