1. Uluslararası Kış Turizmi Kongresi
 
  1st International Winter Tourism Congress
  Erzurum
  19-21.ARALIK,2019
     
KATEGORİ  
Turizm
YER   Erzurum
TARİH   19-21.ARALIK.2019
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Atatürk Üniversitesi Turizm Fakültesi

ETKİNLİK MERKEZİ   Nene Hatun Kültür Merkezi
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   https://wintertourismcongress.atauni.edu.tr/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Bilim İnsanları,

1. Uluslararası Kış Turizmi Kongresi, Atatürk Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından 19-21 Aralık 2019 tarihleri arasında Erzurum’da gerçekleştirilecektir.

Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) kış turizmini, Gayri Safi Milli Hasılaya olan katkısı, istihdam yaratma, döviz girişi, hizmet ihracatı ve diğer tamamlayıcı ekonomik faaliyetleri özelliği nedeniyle yerel ekonomik kalkınmayı ve toplumsal değişimi sağlamada yüksek potansiyele sahip önemli bir turizm aktivitesi olarak ele almaktadır. Bu bağlamda, kültür ve tarih şehri, evliyalar beldesi, doğa ve kış sporları merkezi Erzurum ili, sahip olduğu doğal pistleriyle kış turizmi ve kış sporları açısından çok elverişli bir yer olan başta Palandöken Kayak Merkezi olmak üzere Konaklı ve Kandilli Kayak Merkezlerine sahiptir.

1. Uluslararası Kış Turizmi Kongresi’nin amacı, “Turizm” alanında farklı disiplinlerden ulusal ve uluslararası araştırmacıları, sektör temsilcilerini, kamu kurumlarını bir araya getirerek kış turizminin çeşitli yönleriyle ele alınmasını sağlamak, bilgi ve deneyimleri paylaşmaktır. Böylelikle, kış turizmine ulusal ve bölgesel anlamda katkı sağlamak hedeflenmektedir.

En az beş farklı ülkeden davetli bilim insanının katılacağı kongre, Akademik Teşvik Ödeneği Yönetmeliğinin kriterlerini sağlamaktadır. Sözlü veya poster sunumunun gerçekleştirilebileceği kongrenin dili Türkçe ve İngilizcedir.

Kongrede sunulan bildirilerin genişletilmiş özetleri veya tam metinleri elektronik ortamda ISBN’li Kongre Bildiri Kitabında yayınlanacaktır. Seçilen bildiriler anlaşmalı uluslararası derginin (şartları sağlanarak) özel sayısında makale olarak yayınlanabilecektir.

Siz kıymetli bilim insanlarını Erzurum’da görmek ve ağırlamaktan memnuniyet duyacağımızı belirtir, çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar dileriz.

Saygılarımızla

Prof. Dr. Hasan GÜRBÜZ

Atatürk Üniversitesi
Turizm Fakültesi Dekanı

Geri