11. Uluslararası Sterilizasyon Dezenfeksiyon Kongresi
 
 
  11th International DAS Sterilization & Disinfection Congress
  Antalya / Belek
  27.KASIM-1.ARALIK,2019
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Antalya / Belek
TARİH   27.KASIM-1.ARALIK.2019
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Dezenfeksiyon Antisepsi Sterilizasyon Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   Maritim Pine Beach Resort Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Humanitas Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.das.org.tr/2019/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli DAS Gönüllüleri,

Gönüllülükten profesyonelliğe uzanan yolda, sizleri 27 Kasım - 01 Aralık 2019 tarihlerinde Antalya'da yapılacak olan 11. Uluslararası DAS Kongresi'ne davet etmekten büyük onur duyarız.
Geçtiğimiz yıllara baktığımızda tıp dünyası çok daha basit olgular ve problemlerle uğraşırken, teknolojinin gelişmesi ve sağlık alanındaki ilerlemeler ile bugün çok daha kompleks problemlerle karşı karşıya kalmaktayız ve her geçen gün de daha karmaşıklaşmaya devam etmektedir. Bir taraftan küresel ısınma diğer taraftan dirençli mikroorganizmaların tehdit oluşturduğu günümüzde biz DAS gönüllüleri el ele vererek daha etkin, daha standart ve doğaya zarar vermeyen bir dezenfeksiyon, sterilizasyon ve antisepsi için çalışmamız gerekmekte.
2500 yıl önce bölgemizde yaşamış olan modern tıbbın öncüsü Hippokrat insanlara sağlık vermenin bir sanat olduğunu ve ilk ilkenin “Primum non nocere” (önce zarar verme) olması gerektiğini söylemiştir. Standart ve akılcı yaklaşımlar ile günümüzde bu felsefeyi devam ettirmekteyiz. Merkezi sterilizasyon üniteleri, merkezi dezenfeksiyon üniteleri ve enfeksiyon kontrolü komiteleri sağlık kuruluşlarında kalitenin belirleyici faktörlerinden biri haline gelmiştir. Hastalara sıfır zarar hedefimize ulaşabilmek için uygulamalarımızın mükemmelleşmesi, teknolojik gelişmeleri hastaların lehine maksimum kullanabilmek için bilginin paylaşılması gerekmektedir.
Bu yıl on birincisini düzenleyeceğimiz Uluslararası DAS kongresinde temel eğitim konularının ötesinde pek çok yenilik ve yeni yaklaşım konuşulacak, tartışılacaktır. World Federation for Hospital Sterilization Sciences (WFHSS), Azerbaycan DAS derneği (AZDAS) ve uluslararası katılımcılarımız kongremize önemli katkı sağlayacak, değer kazandıracaktır. Kongre sterilizasyon ve dezenfeksiyon bilimi adına önemli bir köşe taşı ve sorularınızı cevaplamak için iyi bir fırsat olacaktır.
Ufkumuzu açması dileğiyle, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Prof Dr. Gülden ERSÖZ
Kongre Başkanı

Geri