Uluslararası Katılımlı 26. Ulusal Alerji ve İmmünoloji Kongresi
  
  Antalya / Belek
  9-13.KASIM,2019
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Antalya / Belek
TARİH   9-13.KASIM.2019
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   Gloria Golf Resort Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Figür Kongre
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.allerji.kongresi.info/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli meslektaşlarımız

Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği tarafından bu yıl düzenlenecek olan Uluslararası Katılımlı 26. Ulusal Alerji ve İmmünoloji Kongresi 9-13 Kasım 2019 tarihleri arasında Gloria Golf Resort otelde gerçekleştirilecektir.

Alerji ve İmmünoloji ailemiz, aramıza her yıl yeni katılan üyelerimizle ve bu bilime gönül veren meslektaşlarımızla daha da büyümektedir. Bizleri bir araya getirecek olan ulusal kongremizde, uygarlığın bir bedeli olarak giderek artan sıklıkta ve farklı yönleriyle karşımıza çıkan alerjik ve immünolojik hastalıkları her yönü ile ele almayı amaçlıyoruz.

Bilim alanımızda çığ gibi büyüyen gelişmeler ışığında patogenezden tanıya, klinik özelliklerden tedaviye ve korunmaya yeni bilgileri, keşifleri, tanımlamaları, kullanıma yeni giren veya kullanım alanı genişleyen ilaçları konuşmayı istiyoruz. Çok iyi biliyoruz ki tıpta eğitim süreklidir. Bu amaçla eski bilgilerimizi de tazelemeyi planlıyoruz. Ayrıca kongremizde bir araya gelecek olan, yan dal eğitimini sürdürmekte olan asistanlarımız, uzmanlığını almış meslektaşlarımız ve yılların deneyimini taşıyan değerli hocalarımızla günlük pratikte karşımıza çıkan sorunları hep birlikte tartışacağız.

Bu amaçla, kongre düzenleme kurulu ve bilimsel kurul olarak çalışmalara başladık. Çalışma gruplarından gelen önerileri de göz önüne alarak, oturumları oluşturacağız. Oturumları ve toplantıları; “kurslar, paneller, konferanslar, karşıt görüş, usta / çırak ve uzmanına danış” başlıklarında oluşturmayı düşünüyoruz. Bunların yanı sıra alerji ve immünoloji uzmanlarının sağ kolu olan “alerji ve immünoloji hemşirelerimiz” için de kurslarımız olacak.

Kongre bilimsel programının oluşturulması sürecinde, siz değerli üyelerimizden gelecek her türlü öneri ve katkıyı değerlendireceğimizi belirtmek isteriz.

Kongremiz, alerji ve immünoloji alanında bilimsel çalışmalar yapan meslektaşlarımızın çalışmalarını sunmaları ve tartışmaları açısından önemli bir platformdur.

Bu yıl düzenlenecek olan kongremizde , konuşmacıların hazırladığı sorulardan oluşan bir sınavımız olacaktır. Sınava allerji ve immünoloji yandal asistanları ve uzmanları katılabileceklerdir. İlk 3'e girenler, 2020 EAACI Yaz Okulu'na katılım bursu ile ödüllendirileceklerdir.

Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da bilimsel aktivitelerden sonra günün yorgunluğunu atmak, eski dostlarla bir araya gelmek ve yeni dostluklar kurmak için de zamanımız olacak. Yanı sıra kongremizde katılımcılarımızın duygu ve düşünsel dünyasına katkıda bulanacak sosyal aktivitelerimiz de yer alacaktır.

Siz değerli üyelerimizi ve alerji-immünoloji bilimine gönül veren değerli meslektaşlarımızı kongrede görmekten mutluluk duyacağız.

Kongre Düzenleme Kurulu

Prof. Dr. Aytül Sin
Kongre Başkanı

Geri