Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği 41. Ulusal Kurultayı
  
  Samsun
  26-30.EKİM,2019
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Samsun
TARİH   26-30.EKİM.2019
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   Sheraton Grand Samsun Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Valör Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.plastikcerrahi2019.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarımız, Sevgili Uzmanlık Öğrencilerimiz,

Bu yıl, Milli Mücadelenin başlamasının 100. yıldönümünü olması nedeniyle Yönetim Kurulumuzun, Mustafa Kemal’in ayak izlerini takip ederek Anadolu’da bir çok etkinlik yapmayı planladığını daha önce sizlerle paylaşmıştık. İlk adımımızı, Erzurum Kongresi’nin de 100.yılı olması nedeniyle, Kış Sempozyumumuzu Erzurum’da gerçekleştirerek attık. Amasya Genelgesinin 100.yılında Amasya’da, “Acil El Yaralanmaları Toplantımızı” yaptık. Bundan sonraki dönemde 3-4 Eylül 2019’da da Sivas Kongresi’nin 100.yılında Sivas’ta “Yanık” temalı bölgesel toplantıları gerçekleştireceğiz. Hem bilimsel, hem de sosyal programları açısından sizleri dopdolu etkinlikler bekliyor. Hiç birini kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Ve Kurultay... Bu yıl, 26-30 Ekim 2019 tarihleri arasında, tarihi önemine istinaden, o havayı yeniden soluyabilmek ve hissedebilmek için Samsun’da olacağız ve Cumhuriyet Bayramımızı Samsun’da kutlayacağız.

Bilimsel programımızı Çalışma Kurullarımızla birlikte hazırlıyoruz. İlk planlamalarımıza göre, 26 Ekim Cumartesi öğleden sonra başlayacak olan program, 30 Ekim Çarşamba öğlen saatlerinde tamamlanacak. Sizler için 55 konferans, 11 panel, 15 serbest bildiri oturumu, 3 poster oturumu, 24 Deneyim Aktarım Sınıfı, 4 kurs, Uzman Araştırma Yarışması Oturumu, Asistan Bildiri Yarışması oturumu planladık. Çalışma kurullarının dengeli bir şekilde dağılımı ile doyurucu bir Kurultay olması için elimizden geleni yapıyoruz.

Sosyal program olarak ise, Samsun’un Milli Mücadele tarihindeki önemini kavramamızı sağlayacak ve tarihin satır aralarında kalmış gerçeklerini öğrenebileceğimiz bir program oluşturmaya çalışıyoruz. 28 Ekim akşamı, Pınar Ayhan’dan “Kemâl” adlı müzikal belgeselini izleyecek, 29 Ekim akşamı da özel gala gecesinde Cumhuriyet Bayramımızı kutlayacağız.

Tüm meslektaşlarımızla birlikte, bilimin ve tarihin aydınlığında keyifli ve coşkulu bir Kurultay yaşayabilmek dileğiyle...


Dr. Sühan Ayhan
TPRECD Başkanı

Dr. Şükrü Yazar
Bilimsel İşler Sorumlusu

Geri