1. Bölgesel Turizm Kongresi
  
  İzmir / Seferihisar
  24-27.MART,2016
     
KATEGORİ  
Turizm
YER   İzmir / Seferihisar
TARİH   24-27.MART.2016
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Dokuz Eylül Üniv. Seferihisar Fevziye Hepkon Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu

ETKİNLİK MERKEZİ   Dokuz Eylül Üniv. Seferihisar Fevziye Hepkon
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://btk.deu.edu.tr/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Turizmdeki gelişme ile birlikte ülkeler ,bölgeler ve destinasyonlar arasında giderek artan rekabet, seyahat anlayışındaki değişmeler, turistlerin beklentilerindeki farklılaşma, turistik mal ve hizmetlerdeki çeşitlilik farklı ölçeklerde turizm ile ilgili değerlendirmeler yapma ihtiyacını ön plana çıkarmaktadır. Turistik bölge ve destinasyonların sahip oldukları karşılaştırmalı üstünlükler, doğal ekonomik varlıklar ile sosyo – kültürel varlık, değer ve olayları bağlı çekim güçleri uyguladıkları turizm politikalarını şekillendirmektedir.

Söz konusu değerlendirmelerden hareketle Dokuz Eylül Üniversitesi Seferihisar Fevziye Hepkon Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu olarak Seferihisar’da süreklilik gösterecek bir Turizm Kongresi’nin düzenlenmesi ve isminin “Bölgesel Turizm Kongresi” olması kararlaştırılmıştır.

Birincisi düzenlenen ”Bölgesel Turizm Kongresi” nin süreklilik kazanarak ülke turizmimizin gelişmesine katkı sağlaması, turistik işletmeler ve turizm akademisyenlerine yararı olmasını dilerim.Prof.Dr.Alp TİMUR

Düzenleme Kurulu Başkanı

Geri