5. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu
  
  İstanbul
  10-13.MART,2016
     
KATEGORİ  
Sağlık
YER   İstanbul
TARİH   10-13.MART.2016
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Acıbadem Üniv. Sağlık Bilimleri Fak. Beslenme ve Diyetetik Bölümü

ETKİNLİK MERKEZİ   Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Selinay Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.sys2016.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarımız,


Sağlıklı yaşamın temel bileşeni olan yeterli ve dengeli beslenmenin, hastalıkların önlenmesi ve tedavisindeki yeri tartışılmazdır. Bu bağlamda, hızla gelişen ve değişen bilim, yeni kavram ve tedavi yöntemlerinin gelişmesine olanak sağlamaktadır. Bu nedenle bu yıl "5. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu" nun ana teması "Beslenme ve Diyetetikte Güncel Konular" olarak belirlenmiştir.

Sempozyumu 4 ana başlık altında topladık. Bunlardan ilki günümüzün en önemli sağlık sorunlarından biri haline gelen "İnsülin Direnci", ikincisi her geçen gün prevalansı hızla artan "Otoimmün Hastalıklar", üçüncüsü kanser hastalarının yaşam kalitesinde çok öenmli yeri olan "Onkoloji Hastalarında Beslenme" ve son olarak da tüm bu başlıkları ilgilendiren ve son yıllarda geniş bir çalışma alanı bulan "Gut Mikrobiyota".

Tüm bu konularla “5. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu” nda sizlerle bir arada buluşabilmenin heyecanını yaşıyoruz.

Acıbadem Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü olarak organize ettiğimiz “Beslenme ve Diyetetikte Güncel Konular" temalı “5. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu”, 10-13 Mart 2016 tarihleri arasında İstanbul’da Acıbadem Üniversitesi, Kerem Aydınlar Kampüsü’nde yapılacaktır.

Beslenme ve Diyetetik alanı ile ilgili güncel konuların yer alacağı, katılımlarınızla değer bulacak ve zenginleşecek “5. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu”nda birlikte olabilmek dileğiyle.


Saygılarımızla,

Prof. Dr. Murat Baş

Geri