2. Uluslararası Farklı Şiddet Boyutları ve Toplumsal Algı Kongresi
 
  2nd International Congress on Violence and Gender
  İstanbul
  3-4.EYLÜL,2015
     
KATEGORİ  
Sosyal Konular
YER   İstanbul
TARİH   3-4.EYLÜL.2015
DÜZENLEYEN KURULUŞ   -Trakya Üniversitesi
-Kocaeli Üniversitesi
-Hacettepe Üniversitesi
-Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi
-Düzce Üniversitesi

ETKİNLİK MERKEZİ   İstanbul Polis Eğitim ve Kongre Merkezi (PEKOM)
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.toplumsalsiddetalgikongresi.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
2. Uluslararası Farklı Şiddet Boyutları ve Toplumsal Algı Kongresi 03/04 Eylül 2015 Tarihinde Trakya Üniversitesi , Kocaeli Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi ve Düzce Üniversitelerinin destekleri ile İstanbul da yapılacaktır. Biz bu kongrede 27 farklı başlık altında şiddetin genel olarak tüm boyutlarını incelemek, belirlenen konu başlıkları altında hazırlanan çalışmalar ve araştırma sonuçları ile ortaya çıkan bulgular doğrultusunda çözüm önerileri sunmayı, şiddet mağduru olanlar için yapılabilecekleri tartışmayı hedefliyoruz. Ayrıca birçok farklı disiplinin şiddet kavramına yaklaşımlarını, çözüme yönelik görüş ve katkılar doğrultusunda geleceğe ilişkin politika önerilerini paylaşmayı amaçlıyoruz. Bir diğer amacımız ise; yapılan araştırmalara dayanarak kamu ve özel sektörün şiddetin çözümü ile ilgili uygulamalarını ve bu uygulamalardan elde edilen yararlılıkların paylaşılmasını, deneyimlerin aktarılmasını sağlamaktır.

Dileğimiz; kongrenin sonucunda ortaya çıkacak olan çözüm ve politika önerilerinin huzurlu, sağlıklı, mutlu, gülen bir toplumda yüksek bir yaşam kalitesinin inşa edilmesine katkı sağlamasıdır.

Bu amaçla konuyla ilgilenenleri kongreye katılmaya davet ederken; şiddetin azaltılması ve önlenmesi için iş birliği zemini yaratacak girişimlerin desteklenmesi bilinci ile birlikte olmayı temenni ederiz.

Saygılarımızla….

Kongre Başkanı

Prof. Dr. Şengül HABLEMİTOĞLUKongre Eş Başkanı Kongre Eş Başkanı Kongre Eş Başkanı

Prof. Dr. Emine DEMİRAY - Prof. Dr. Ümran SEVİL - Prof. Dr. Yavuz TAŞKIRAN

Geri