18. Ulusal Su Ürünleri Sempozyumu
 
  
  İzmir
  1-4.EYLÜL,2015
     
KATEGORİ  
Su ve Su Ürünleri
YER   İzmir
TARİH   1-4.EYLÜL.2015
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi

ETKİNLİK MERKEZİ   Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi, Konak
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://susemp2015.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarım,

Bildiğiniz gibi 80'li yılların sonundan bu yana düzenlenen ulusal su ürünleri sempozyumlarının bu yıl onsekizincisi gerçekleştirilecektir. 1-4 Eylül 2015 tarihlerinde Ege'nin incisi, İzmir'de gerçekleştireceğimiz 18. Ulusal Su Ürünleri Sempozyumu'na sizleri davet etmekten çok büyük mutluluk duymaktayım.

2015'de 60. kuruluş yılını kutlayacak olan Ege Üniversitesi'nin ve 30. kuruluş yılını çoktan geride bırakmış, sektörle beraber büyümüş ve olgunlaşmış Su Ürünleri Fakültemizin 18. Ulusal Su Ürünleri Sempozyumu'na ev sahipliği yapacak olması bizleri daha da onurlandırmaktadır.

"GEÇMİŞTEN GELECEĞE SU ÜRÜNLERİ" teması ile yola çıktığımız bu sempozyum, su ürünleri alanında pek çok farklı konuda çalışan üniversite öğretim elemanlarının, sektör temsilcilerinin ve kamu kurum temsilcilerinin bir araya gelmelerine vesile olacaktır. Ayrıca genç bilim insanlarının kendi konularında uzman diğer araştırmacılarla tanışmalarına, bilgi ve deneyimlerini paylaşmalarına fırsat verecektir.

Kamusal, sektörel ve akademik birikimi bir araya getirecek olan 18. Ulusal Su Ürünleri Sempozyumunda, su ürünlerine yönelik farklı disiplinler altında birçok konu tartışılacaktır. Deniz ve içsu ortamlarında meydana gelen ekolojik sorunlar, biyo-çeşitlilik, içsu ve denizlerimizde balık stoklarının azalması, balıkçılık kaynaklarının korunması ve verimli işletilmesi, su ürünleri üretimi, üretimin arttırılması, ürünlerin uygun metotlarla taşınması, depolanması ve işlenmesi konularında karşılaşılan çeşitli sorunlar, neden-sonuç ilişkileri ve çözümler tartışılacaktır.

Lütfen ajandanıza 1-4 Eylül 2015 tarihini not düşün; susemp2015.org adresini sık kullanılanlarınıza ekleyin ve bizlere de sizleri ağırlama fırsatı verin. Ege Üniversitesi, Su Ürünleri Fakültesi adına, İzmir'de yapacağımız bu sempozyuma bütün paydaşlarımızı beklediğimizi belirtir, katılımınız ve katkılarınız için şimdiden teşekkürlerimizi sunarız.

Prof. Dr. Ertan TAŞKAVAK
Düzenleme Kurulu Başkanı

Geri