6. Dünya Enerji Düzenleme Forumu
 
 
  6th World Forum on Energy Regulation
  İstanbul
  25-28.MAYIS,2015
     
KATEGORİ  
Enerji
YER   İstanbul
TARİH   25-28.MAYIS.2015
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Türkiye Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)

ETKİNLİK MERKEZİ   Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.wfer2015.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Türkiye Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) olarak, 25-28 Mayıs 2015 tarihlerinde düzenlenecek olan 6. Dünya Enerji Düzenleme Forumu'nun İstanbul'da yapılacağını bildirmekten memnuniyetimizi ifade ediyoruz.

8.500 yıllık geçmişi ve kıtaları bir araya getiren benzersizliği ile İstanbul, enerji ve enerji düzenlemesi hakkında konuşmak için doğru yerdir. İstanbul sadece kıtaları değil aynı zamanda kültürleri, dinleri ve bunun da ötesinde doğal kaynakları ve piyasaları birbirine bağlamaktadır.

Türkiye, geçtiğimiz son on yıllık süreçte enerji piyasalarının serbestleştirilmesi açısından önemli mesafeler kaydetmiş, Doğu ile Batı arasında güvenilir bir enerji koridoru sağlayan anahtar bir oyuncudur.

EPDK olarak Dünya Enerji Düzenleme Forumu'nun önemine ve İstanbul'un Foruma ev sahipliğiyle, enerji piyasası aktörleri ile bu aktörleri yönlendiren enerji düzenleyicileri arasındaki işbirliğinin tezahürü açısından bir model oluşturduğuna inanıyoruz. Forumun İstanbul'da toplanması, enerji piyasalarını henüz serbestleştirmemiş ve bu bağlamda henüz düzenleme pratiği bulunmayan ya da bu sürecin oldukça başlarında olan ülkelerin ilgisinin çekilmesi açısından da imkan sağlayacaktır.

Enerji düzenleyicilerinin yanı sıra enerji şirketlerinin, uzmanların, akademisyenlerin, politikacıların ve enerji düzenlemesiyle ilgilenen kişilerin, düzenleyeceğimiz 6. Dünya Enerji Düzenleme Forumu'nda enerji ve düzenlemesi alanında en güncel konuları izleme imkanını bulacaklarına ve 6. Dünya Enerji Düzenleme Forumu'nun benzersiz bir Forum olacağına inanıyoruz.

Sizleri, 6. Dünya Enerji Düzenleme Forumu için Mayıs 2015'te İstanbul'da görmek bizim için bir onur olacaktır.

Geri