TDB 20. Uluslararası Dişhekimliği Kongresi
 
 
  20th TDB International Dental Congress
  Aydın / Kuşadası
  29-31.MAYIS,2014
     
KATEGORİ  
Diş Hekimliği
YER   Aydın / Kuşadası
TARİH   29-31.MAYIS.2014
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Türk Dişhekimleri Birliği
ETKİNLİK MERKEZİ   Efes Kongre Merkezi
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Recro Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://tdbkongreleri.com/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarım,

Hepinizin bildiği gibi 2013 Ağustos’unda TDB ev sahipliğinde İstanbul’da yapılan FDI 101. Dünya Dişhekimliği Kongresi, dünyanın dört bir yanından gelen 15000 meslektaşımıza ev sahipliği yapmakla kalmamış aynı zamanda genel sağlıkla ağız - diş sağlığının ayrılmaz bir bütün olması nedeniyle 21. yüzyılda dişhekiminin birey sağlığındaki yerini, önemini ve bunlara bağlı olarak da misyon ve vizyonundaki değişiklikleri içine alan mesleğimizin yeniden tanımlanmasına imkan veren ve 121 ülke tarafından imzalanan, “İstanbul Deklarasyonu” ile de hem ulusal hem de uluslararası camiamızda unutulmaz bir başarıya imza atmıştır.

Değerli meslektaşlarım, TDB 20. Uluslararası Dişhekimliği Kongresi ile ağız - diş sağlığı korunduğu için pek çok genel sağlık sorununu yaşamayan, minimal invasiv yaklaşımlarla maksimum estetiğe sahip, diş çürüğü bulunmayan, doğal dişleri ile yaşlanabilen sağlıklı bir toplumun oluşturulmasında biz dişhekimlerine önemli katkıları olacağına inandığım konferansları dinleyebileceğiniz, panellere katılabileceğiniz, uygulamalı kurslarla pratik uygulamalarınızı geliştirebileceğiniz bir bilimsel program hazırlamayı hedefledik.

Ülkemizin pek çok yerinde olduğu gibi başta eski Yunan, Roma ve Osmanlı İmparatorlukları olmak üzere batı ve doğu kültürlerinin buluştuğu, antik çağın yedi harikasından biri olan Efes’in yer aldığı, bugünkü Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasında önemli bir yere sahip Ege bölgemizin Aydın ilinde düzenlenecek olan TDB 20. Uluslararası Dişhekimliği Kongresi nedeniyle siz değerli meslektaşlarımızla dünyanın farklı yerlerinden gelerek mesleki bilgi paylaşımında bulunacak değerli bilim insanlarını buluşturacak olmaktan büyük bir kıvanç duyuyor sizlerle tekrar bir araya gelebilmeyi ümit ediyoruz…


Prof. Dr. Taner YÜCEL
TDB Genel Başkanı ve
Kongre Başkanı

Geri