YAEM 2022 41. Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği
  Ulusal Kongresi
  
  Denizli
  26-28.EKİM,2022
     
KATEGORİ  
Mühendislik
YER   Denizli
TARİH   26-28.EKİM.2022
DÜZENLEYEN KURULUŞ   -Pamukkale Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü
-Yöneylem Araştırması Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   Pamukkale Üniversitesi Kınıklı Yerleşkesi
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Medula Organizasyon
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.yaem2022.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Çok Kıymetli Bilim İnsanı,

Pamukkale Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü olarak, Yöneylem Araştırması Derneği ile birlikte, 41. Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği (YA/EM) Ulusal Kongresi’ni “Değişen Dünyada YA/EM” ana teması ile 26-28 Ekim 2022 tarihlerinde Pamukkale Üniversitesi Kınıklı Yerleşkesinde organize ediyoruz.

Öncelikle, bugüne kadar 40 kez YAEM kongresinin başarı ile gerçekleştirilmesine emek veren camiamızın çok değerli bilim insanlarına, kurumlarına ve kongreye çalışmaları ile katkı sağlayan tüm araştırmacılara şükranlarımızı ve teşekkürlerimizi iletmek isterim.

Dünya her bakımdan değişiyor. Bir yandan, son iki yıldır küresel boyutta her platformda hayatı etkileyen Covid-19 pandemisinin yarattığı sosyal, ekonomik ve çevresel etkiler; bir yandan bütün bilimsel çevrelerin kabul ettiği küresel ısınma ve çevresel sorunlar ve bir yandan da belki de en önemlisi hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen internet ve dijital yaşam. Kısacası dünya her yeni gün bir öncekine kıyasla daha farklı.

Değişen bu dünyada, yöneylem araştırması ve endüstri mühendisliği nasıl etkileniyor veya bu değişimin içinde nasıl yer alıyor? 41. YA/EM Ulusal Kongresi’nde bu ana tema ile etkileşim içindeki konuların ele alınması beklenmektedir. Ayrıca, değişen dünyaya daha iyi entegre olan ve gelecek nesillere sürdürülebilir yaşanası bir dünya bırakmak için sorumluluk alması beklenen, endüstri mühendisliği ve yöneylem alanı uygulayıcılarının hangi beceri ve yetkinliklerle donatılacağının tartışılması da kongre hedefleri arasındadır.

Kongrede, belirlenen ana tema ile ilgili konularda davetli konuşmacıların sunumlarına, kısa derslere, panellere, davetli oturumlara ve endüstri mühendisliği bölüm başkanları toplantısına yer verilecektir.

Lütfen şimdiden 26-28 Ekim 2022 kongre tarihlerini takviminize kaydedin ve çevrenizle paylaşın. Hatta ilgili hafta sonunu da birleştirerek, Denizli ve çevresinin size sunacağı tarihi ve doğal güzellikleri de ailenizle birlikte keşfetmek isteyebilirsiniz.

Kongreye kabul edilen bildiri özetleri elektronik ortamda yayınlanacaktır. Kongre kapsamında özeti kabul edilen bildirilerin tam metinleri, sunumların gerçekleşmesi ile daha sonra belirlenecek dergilerin özel sayılarına yönlendirilebilecektir. Bildiri gönderimi ve kongre ile ilgili tüm detaylar sürekli geliştirilen ve güncellenen kongre web sitesinden (www.yaem2022.org) paylaşılmaktadır.

YAEM şemsiyesi altında çalışan uygulayıcıları, akademisyenleri ve öğrencileri, araştırmalarını ve deneyimlerini paylaşmak ve geleceğin şekillenmesine katkı sağlamak amacıyla YAEM 2022 kongresine Kongre Düzenleme Kurulu adına davet etmekten onur ve mutluluk duyarım.

Özlediğimiz yüz yüze kongre ortamında, Denizli’de görüşmek üzere,

Sevgi ve saygılarımla,


Prof. Dr. Aşkıner Güngör
Kongre Başkanı

Geri