ISEPA'22 5. Uluslararası Ekonomi, Siyaset ve Yönetim Sempozyumu
  5th International Symposium on Economics, Politics and Administration
  ONLINE
  10-11.EKİM,2022
     
KATEGORİ  
İktisadi ve İdari Bilimler
YER   ONLINE
TARİH   10-11.EKİM.2022
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Dicle Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

ETKİNLİK MERKEZİ   ONLINE
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   tr.isepa.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Uluslararası Ekonomi, Siyaset ve Yönetim Sempozyumu (ISEPA) Düzenleme Kurulu, ISEPA ‘22’i ilan etmekten onur duyar.

2017’deki ilk düzenlenişini takiben üç yıl düzenli olarak, Dicle Üniversitesi Rektörlüğü’nün ev sahipliğinde ve İktisadi ve İdarî Bilimler Fakültesi tarafından gerçekleştirilen ISEPA, 2020’de, Covid-19 pandemisine bağlı sağlık riski gözetilerek karar verilen ertelenişinin ve 2021’de çevrimiçi düzenlenişinin ardından, eski ve yeni katılımcılarını yeniden davet eder.

Düzenleme Kurulu, Covid-19 pandemisine dair koşulların, düzenleneceği tarihte azalmış düzeyde olsa da, geçerliliğini koruyacağı öngörüsü ile, ISEPA ’22’nin de çevrimiçi şekilde düzenleneceğini, ISEPA ‘23’de yine Diyarbakır’da buluşabilmek dileği ile bildirir.

Covid-19 teması ile düzenlenen ISEPA ‘21’in ardından, küresel gündemi belirleyen güncel gelişmeler, ISEPA ’22’nin de ana teması olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda, ekonomik, politik, yönetsel etkiler ve sonuçlar öncelikli olmak üzere, göç, kriz, güvenlik ve dijitalleşme konulu çalışmalar beklenmektedir. Ana tema kapsamı dışında olmakla birlikte, Sempozyum’un başlığına uygun bildiriler de değerlendirmeye kabul edilecektir.

Dileyen yazarların tam metinleri, ayrıca Hakem değerlendirmesinden geçmek koşulu ile, Akademik Teşvik ve Doçentlik Yönetmeliği ölçütlerini sağlayan, uluslararası nitelikte bir yayınevinden, derleme kitap kapsamında kitap bölümü olarak yayınlanacaktır.

Sempozyum takvimi, katılım koşulları, yazım kuralları ve iletişim bilgilerine www.isepa.org adresinden erişilebilir.

DÜZENLEME KURULU

Geri