Türk Oftalmoloji Derneği 6. Canlı Cerrahi Sempozyumu
  
  İstanbul
  9-12.HAZİRAN,2022
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   İstanbul
TARİH   9-12.HAZİRAN.2022
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Türk Oftalmoloji Derneği
ETKİNLİK MERKEZİ   Grand Cevahir Otel ve Kongre Merkezi

ORGANİZATÖR KURULUŞ   AS Mice Organizasyon
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.todnet.org/canlicerrahisempozyumu2022/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Sayın Türk Oftalmoloji Derneği Üyeleri,

Pandemi döneminde dünyada göz hekimleri önemli kayıplar vermiş olmalarına karşın sanal ortamlarda olabildiğince teorik eğitim faaliyetlerine devam etmişlerdir. Pandemi nedeni ile Türk Oftalmoloji Derneği 4. ve 5. Canlı Cerrahi Sempozyumları sanal ortamda gerçekleştirildi.

İki yıllık bir aradan sonra Türk Oftalmoloji Derneği 6. Canlı Cerrahi Sempozyumunu 9-12 Haziran 2022 tarihleri arasında fiziki ortamda gerçekleştirilmesine karar verildi.

4 gün boyunca Türk Oftalmoloji Derneğinin Glokom, Katarakt ve Refraktif Cerrahi, Kornea ve Okuler Yüzey, Okuloplastik Cerrahi, Şaşılık ve Vitreoretinal Cerrahi birimlerinin Canlı Cerrahi uygulamaları T.C. Sağlık Bakanlığı Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinden gerçekleştirecektir. Altı birimin canlı cerrahileri 4 gün boyunca İstanbul Cevahir Hotel Kongre Merkezine canlı olarak iletilecek ve sempozyum katılımcılarının yüksek çözünürlükteki canlı yayınları izlemeleri sağlanacaktır. Yurtdışından katılacak meslektaşlarımız için de Canlı Cerrahi sırasında Türkçe’ den İngilizceye simultane çeviri yapılacaktır.

Türk Oftalmoloji Derneği Cerrahi Eğitim Merkezi tarafından 6. Canlı Cerrahi Sempozyumu sırasında başka bir salonda ücretsiz Haag-Streit Simülatör cihazları ile simülasyon ile eğitim olanağı da sağlanacaktır.

Olağan üstü dönemlerde sınırlar ötesi dayanışmanın önemi bir kez daha kanıtlanmıştır. Türk Oftalmoloji Derneği’nin 6. Canlı Cerrahi sempozyumunda Türk Oftalmoloji Derneği üyeleri belki de dünyadaki en kapsamlı canlı cerrahi oturumlarını izleme olanağına sahip olacaklardır. Bizim dileğimiz uluslararası iş birliği ve dayanışmanın güçlenmesi açısından 6. Canlı Cerrahi sempozyumuna yurtdışından fiziki olarak yüksek katılımın olmasıdır. Ancak pandemi ve yakın coğrafyalardaki savaş nedeni ile yabancı meslektaşlarımızın fiziki katılımının düşük kalabileceği gerçeğini de dikkate olmak zorundayız. Ancak İstanbul’a gelemeyecek olan yabancı meslektaşlarımız için dört gün boyunca internet üzerinden sanal toplantı izleme ve simultane İngilizce çeviri olanağı da sağlanacaktır.

TOD 6. Canlı Cerrahi Sempozyumunda üyelerinizin katılımı ile camiamız arasındaki dayanışmanın daha da güçleneceğini düşüncesi ile sizleri 9-12 Haziran 2022 tarihinde İstanbul da yapılacak TOD 6. Canlı Cerrahi Sempozyumuna davet ediyoruz.


TOD Genel Başkanı
Prof. Dr. Ziya Kapran

Geri